مسبی
چرا بايد فلش مموري را Safe to Remove کنيم؟!

چرا بايد فلش مموري را Safe to Remove کنيم؟!

ویرایش: 1391/7/21
نویسنده: آسوک
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
وقتي يک فلش USB را به کامپيوتر متصل مي کنيد و روي آن چيزي کپي مي کنيد، درواقع ممکن است قسمتي از اطلاعات مربوط به اين نقل و انتقال داده ها روي RAM کامپيوتر ذخيره شود.
ممکن است در ويندوز هفت يا ويندوز ويستا چراغ چشمک زن فلش خاموش نشود. در صورتي که معمولا در ويندوز XP با Safe to Remove کردن، اين چراغ خاموش مي شود. يکي از ابزارهاي حياتي يک تکنوگيک فلش مموري است. فلشي که به راحتي ممکن است گم شود يا دو سوته بسوزد. درمورد گم کردن فلش مموري، ما نمي توانيم توصيه خاصي بکنيم به جز اينکه بچه ها مراقب باشيد!
اما درمورد سوختن يا نسوختن و جلوگيري از مشکلات سخت افزاري احتمالي مي توان به يکي دو نکته اشاره کرد؛ مثلا اينکه وقتي کارتان با فلش مموري تمام شده و مي خواهيد آن را از کامپيوتر جدا کنيد، حتما آن را Safe to Remove کنيد.

وقتي يک فلش USB را به کامپيوتر متصل مي کنيد و روي آن چيزي کپي مي کنيد، درواقع ممکن است قسمتي از اطلاعات مربوط به اين نقل و انتقال داده ها روي RAM کامپيوتر ذخيره شود که با Safe to Remove کردن، شما درواقع به سيستم مي گوييد ديگر نيازي به اطلاعات روي رم نيست و سيستم با پاک کردن اين اطلاعات، اجازه مي دهد تا فلش تان را از کامپيوتر جدا کنيد.
ممکن است در ويندوز هفت يا ويندوز ويستا چراغ چشمک زن فلش خاموش نشود. در صورتي که معمولا در ويندوز XP با Safe to Remove کردن، اين چراغ خاموش مي شود. اين چراغ اگر در حال چشمک زدن باشد، نشان دهنده اين است که سيستم در حال خواندن يا کپي کردن اطلاعات روي فلش است و چراغ ثابت نشان دهنده اين است که هيچ اطلاعاتي بين فلش و سيستم رد و بدل نمي شود. پس اگر ديديد که چراغ فلش در حال چشمک زدن است، به هيچ وجه آن را از کامپيوتر جدا نکنيد.

البته مي توان تنظيماتي را انجام داد تا براي جداکردن فلش کامپيوتر، نيازي به Safe to Remove نباشد. براي اين کار My Computer را باز کنيد و روي آيکون فلش تان راست کليک کنيد و وارد Properties شويد. در تب Hardware، روي Change Settings کليک کنيد تا وارد پنجره ديگري شويد. در اين قسمت اگر تيک Enable write caching on the device را برداريد، ديگر براي جداکردن فلش از کامپيوتر، نيازي به Safe to Remove کردن آن نداريد. با اين کار در حقيقت نوشتن و خواندن اطلاعات روي فلش تان با پرفورمنس پايين تري انجام خواهد شد، ولي اين افت کيفيت به قدري نامحسوس است که مي توان آن را ناديده گرفت و گفت در عمل هيچ تغييري احساس نخواهيد کرد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا بايد فلش مموري را Safe to Remove کنيم؟! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فلش مموري ، ريمو کردن ، کامپيوتر ، انتقال داده ، چراغ خاموش ، توصيه ، سوختن فلاش ، گم کردن ، ويندوز ، مشکلات فلش