مسبی
رد فضاپيماي غير زميني بر سطح مريخ

رد فضاپيماي غير زميني بر سطح مريخ

ویرایش: 1391/7/20
نویسنده: سیما5862
سياره سرخ يا همان مريخ، سياره اي ناشناخته است که اين روزها بشر براي دستيابي به اطلاعاتي درباره اين سياره خاموش، در تلاش است.
به گزارش روزگارنو، در حالي که بيش از يک ماه از فرود فضاپيماي حامل مريخ نورد مي گذرد، روز گذشته اين ربات هوشمند پس از استقرار کامل در اين منطقه و ارسال عکسهايي پراکنده از مريخ، به کاوش در اين سياره پرداخت.
اين ربات هوشمند که مجهز به دوربيني پانوراما است، در طي جستجو و ارسال تصاويري با کيفيت در لحظه، دانشمندان مستقر در ناسا را با شگفتي روبه رو کرد.
پيش تر ،هدف از ارسال اين مريخ نورد به سياره سرخ، يافتن علائم حيات در اين سياره بود.اکنون با ارسال اين تصاوير شگفت انگيز و واضح دانشمندان توانستند نوعي ميکروب را کشف کنند که در صورت وجود حيات، زنده خواهد ماند.اين کشف بزرگ، احتمال وجود موجودات زنده و حيات را در مريخ چندين برابر کرد.
اين کشف بزرگ، مي تواند تحول عظيمي در دانش بشر باشد.
همچنين وجود تپه هاي خاکي با لايه هايي مجزا ،دانشمندان را به اين باور رساند که ساختار اين سياره، بسيار شبيه به زمين بوده و با احتمال زيادي مي توان در آن سکونت داشت. ساختار سطوح صاف و پيوسته سطح مريخ، صحراي موهاوي در امتداد کاليفرنيا در جنوب شرقي و مرکزي و همچنين جنوب نوادا، يوتا در جنوب غربي و شمال غربي ايالت آريزونا، در ايالات متحده را تداعي مي کند.
يکي از شگفت انگيزترين و سوال برانگيزترين وقايعي که در تصاوير براي اعضاي ناسا به وجود آمده بود، کشف اثر انفجار ناشي از حرکت فضاپيما در نقطه اي دور بود.
در ابتدا آنها معتقد بودند که اين متعلق به فضاپيماي حامل مريخ نورد است، اما با بررسي سيگنال‌هاي جغرافيايي مکان فرود فضاپيماي زميني، در کمال ناباوري متوجه شدند که اين اثر مي تواند متعلق به موجودات فضايي باشد که با فضاپيمايي به اين منطقه سفر کرده اند.
هزينه ساخت اين مريخ نورد2.5 ميليون دلار برآورد شده و قابليت ارسال آنلاين تصاوير به وسيله سيگنال‌هاي ماهواره را دارد. اين تصاوير نيز در طي سه روز کاوش در سطح مريخ به دست آمده است:
جاي سوختن ريگ‌هاي روان سطح مريخ که در اثر حرکت فضاپيماي غير زميني به وجود آمده است.


منبع: روزگارنو
امتیاز دهی به مقاله
رد فضاپيماي غير زميني بر سطح مريخ
رد فضاپيماي غير زميني بر سطح مريخ
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره رد فضاپيماي غير زميني بر سطح مريخ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: مريخ ، فضا پيما ، زندگي در مريخ ، حيات در مريخ ، فضا ، جو ، فضانوردي ، مطالب علمي