مسبی
آب جوشيده يا آب شير؟کدام يک بهترند؟

آب جوشيده يا آب شير؟کدام يک بهترند؟

ویرایش: 1391/7/20
نویسنده: آسوک
باورتان مي‌شود شستشوي بيني بتواند براي شما ضرر داشته باشد؟ البته شستشوي بيني به خودي خود کار بدي نيست و مي‌تواند به تخليه مجراي بيني از آلودگي‌ها و ترشحات کمک کند اما محققان به تازگي متوجه شده‌اند که اين شستشو هم بايد آداب خاصي داشته باشد و گرنه مي‌تواند به ضرر شما تمام شود.

محققان به تازگي اعلام کرده‌اند بعضي از ادواتي که براي شستشوي بيني به کار مي‌رود مي‌تواند عامل عفونت مزمن سينوسها و مايکوباکترياي مقاوم به درمان باشد.
اين مشکل وقتي شروع مي‌شود که اين وسايل با آب شير پر مي‌شوند. همان‌طور که مي‌دانيد شير حامل ميکروارگانيسمهايي است که به طور عادي بيماري‌ زا نيستند اما اگر همراه آبي که بيني را با آن شستشو مي‌دهيد وارد قسمت‌هاي عمقي سينوس‌ها شوند مي‌توانند در آن مکان رشد کرده و در آينده مشکل زا شوند.

براي شستشوي بيني بهتر است از آب استريل استفاده کنيد. مي‌توانيد آب شير را 3 تا 5 دقيقه بجوشانيد و بگذاريد تا سرد شود و سپس از آن براي شستشوي بيني‌تان استفاده کنيد.


آبي که قبلا جوشانده‌ايد را مي‌توانيد در يک ظرف تميز تا 24 ساعت استفاده کنيد اما بعد از اين مدت ديگر با ميکروبهاي محيط آلوده مي‌شود و خاصيت استريل بودنش از بين مي‌رود.

اگر از آبي استفاده مي‌کنيد که تصفيه و فيلتر مي‌شود لازم است از فيلتر مخصوصي استفاده کنيد که اندازه‌هاي يک ميکرون و کمتر را هم در بر بگيرد.


منبع:

http://tehrankids.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آب جوشيده يا آب شير؟کدام يک بهترند؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پزشکي ، سلامت ، راه ، کار ، وضعيت ، احساس ، زندگي ، ارامش