مسبی
به غذا هم ميتوان معتاد شد؟

به غذا هم ميتوان معتاد شد؟

ویرایش: 1391/7/20
نویسنده: آسوک
محققان معتقدند برخي افراد اعتياد به مواد غذايي دارند يعني حتي بدون اينکه احساس گرسنگي بکنند عادت به خوردن آن ها را وادار به خوردن چيزي مي کند.
بدين ترتيب اين افراد چون عادت به خوردن پيدا مي کنند زود به زود گرسنه مي شوند و سيستم بدن آن ها به مصرف حجم زيادي از غذا و هم چنين تعدد مصرف غذا و تنقلات عادت مي کند.
محققان معتقدند اين افراد اعتياد شديدي به مواد غذايي پيدا کرده اند و زماني که به بررسي اين افراد مي پردازيم مي بينيم که داراي وزن بسيار بالايي هستند.
کشوري مثل امريکا سالانه 50 مليارد دلار صرف کاهش وزن افراد مي کند اما با وجود اين هنوز تعداد افراد چاق در اين کشور بسيار است. سالانه تعداد زيادي از افراد به دليل اعتياد به مواد غذايي و در واقع پيامدهاي منفي اين اعتياد جان خود را از دست مي دهند.

اين افراد معمولا از غذاهايي استفاده مي کنند که داراي قند و چربي زيادي هستند. تنقلاتي مصرفي اين افراد نيز بسيار زياد است. محققان معتقدند با تغيير سيستم مغزي آن ها مي توان اين اعتياد را از بين برد به اين صورت که آن ها را به استفاده ي هر چه بيشتر از ميوه و سالاد تشويق کرد و در واقع آن ها را عادت داد که از خوردن تنقلاتي مانند چيپس لذت نبرند و در واقع اين تنقلات را با ميوه جايگزين کرد و عادت غذايي ناسالم آن ها به طور کلي بايد با عادت غذايي سالم جايگزين شود.
برخي محققان معتقدند که نمونه هاي عملي کاهش وزن افراد تنها در چند ماه را با تغيير عادت غذايي ناسالم و از بين بردن اعتياد افراد به خوردن به ويژه خوردن تنقلات و فست فود و غذاهاي پرچرب و با قند بالا مشاهده نموده اند.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره به غذا هم ميتوان معتاد شد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: پزشکي ، سلامت ، راه ، کار ، وضعيت ، احساس ، زندگي ، ارامش