مسبی
دختر ايراني به علت بيماري در يخچال زندگي مي کند!!

دختر ايراني به علت بيماري در يخچال زندگي مي کند!!

ویرایش: 1391/7/23
نویسنده: rayared
چت با صاحب مقاله: rayared
مائده هفت ساله لحظات عمرش را با درد جانکاهي در قلبش سپري مي کند و درحالي چشم به راه نقطه اميدي براي ادامه زندگي است که به دليل دماي بالاي بدنش جانپناهي جز يخچال ندارد! زمستان ها سرفه مي کند و تابستان ها از فرط گرما ساعتي را در يخچال خانه مي نشيند تا نفسش بند نيايد.
مائده دختر بچه سيرجاني هر چند تني رنجور و کوچک دارد اما اين دختر بچه در قلب خود درد سنگيني را جاي داده است، مائده به دليل بيماري مادر زادي تنها نيمي از قلب خود را در سينه دارد و 7 سال گذشته را با درد ناشي از اين کمبود سپري کرده است.
مائده هفت سال دارد. او مثل تمام هفت ساله هاي ديگر بايد اول مهر به کلاس اول مي رفت. اما پايش را به کلاس درس نگذاشت. مائده هفت سال دارد. او بايد از بازي با همسالانش لذت ببرد اما او زمستان ها سرفه مي کند و تابستان ها از فرط گرما ساعتي را در يخچال خانه مي نشيند تا نفسش بند نيايد. مائده از يک بيماري قلبي مادرزادي رنج مي برد. بيماري که به گفته پزشکان هر لحظه مي تواند موجب شود تا «مائده» از دست برود.
بيماري عجيب مائده
به جاي زنگ خانه بايد درِ گاراژ را بکوبي. در که باز مي شود بايد از کنار يک خودروي پارک شده گذر کني تا به يک درِ چوبي کوچک برسي. اهل خانه تعارف مي کنند و در باز مي شود. حالا با يک اتاق حدودا 20متري روبرو مي شوي که تمام وسايل زندگي يک زوج جوان و دو فرزندشان (مائده 7 ساله و عارفه 5ساله)در آن چيده شده است. «ببخشيد آقا. خانه ما آشپزخانه و پذيرايي اش يکي ست.» اين را احمد قاسمي مرد خانه به زبان مي آورد و معصومه عليخاني هم با تکان دادن سر حرف هاي شوهرش را تاييد مي کند. زن و شوهري که اين روزها غم اصلي شان نداشتن خانه اي متعلق به خودشان نيست. آن ها نزديک هفت سال است که از دردي بزرگ رنج مي برند. دردِ «مائده». مائده از يک ناهنجاري مادرزادي رنج مي برد.
يماري مائده برايش پيامدهاي زيادي داشته است. اين دختر هفت ساله از کمبود وزن رنج مي برد به طوري که تنها 13 کيلو وزن دارد. همچنين به گفته والدين مائده او از بيماري ريوي رنج مي برد و دايم در حال سرفه کردن است. دندان هاي مائده هم تحت تاثير بيماري اصلي اش عفونت شديدي دارند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دختر ايراني به علت بيماري در يخچال زندگي مي کند!! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بيماري ، دختر برفي ، زندگي دختري در يخچال ، يخچال ، دختر