مسبی
تميز کردن طلا و نقره

تميز کردن طلا و نقره

ویرایش: 1391/7/19
نویسنده: سیما5862
? تميز کردن نقره:
اگر انگشتر نقره شما به هر دليل مثلأ مجاورت با مايع سفيد کننده ( وايتکس) سياه شد ناراحت نباشيد آن را مدتي داخل آب نمک غليظ بيندازيد سپس چند دقيقه آن را روي فرش که پرزدار است محکم بکشيد مي بينيد که مثل اول سفيد مي شود.اگر گردنبند يا انگشتر نقره اي شما کدر شده است بايد آنها را مدتي در آب ليمو بگذاريد و سپس با آب گرم بشوييد و بعد با يک تکه پارچه جير آنها را جلا دهيد.راه ديگر براي پاک کردن نقره جات اين است که يک ظرف به حجمي که بتوان نقره ها را درون آن قرار داد تهيه کنيد و مقداري سرکه در آن بريزيد روي شعله گاز تا بجوشد و بعد آب بکشيد و خشک کنيد.
? طلا و جواهرات:
براي پاک کردن اين فلزات بايد:
الف) مقداري مايع ظرفشويي در آب بريزيد و روي اجاق گرم کنيد و وسايل طلايي را درون آب قرار دهيد و با مسواک برس بزنيد و سپس با آب داغ بشوييد و خشک کنيد و با جير جلا دهيد.
ب) پودر صابون را درون آب داغ بريزيد و چند قطره آمونياک به آن اضافه کنيد و برس نرم لطيفي به آن بزنيد و آن را با آب نيم گرم خوب بشوييد و خشک کنيد و سپس در الکل فرو بريد و بشوييد تا هيچ چروکي باقي نماند.
ج) مقداري خمير دندان را به همراه يک مسواک روي جواهرات مالش دهيد و سپس طلاها را کاملأ شسته و خشک کنيد.
د) با مقداري آبليمو و کمي مايع ظرفشويي طلاهاي خود را جلا دهيد.
ه) راه آخر اين است که طلاها را در الکل 90 درجه بخيسانيد و مدت دو تا سه ساعت رها کنيد با پارچه پشمي آن را خشک و براق کنيد.


منبع:
امتیاز دهی به مقالهتميز کردن طلا و نقره
تميز کردن طلا و نقره
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تميز کردن طلا و نقره نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تميز کردن طلا ، تميز کردن نقره ، طلا ، نقره ،