مسبی
ميوه‌اي كه بوي بد دهان را برطرف مي‌كند

ميوه‌اي كه بوي بد دهان را برطرف مي‌كند

ویرایش: 1391/7/19
نویسنده: محمد ای ام
ميوه انجير از ويتامين‌هاي A,B,C سرشار است. خداوند در سوره تين به آن قسم ياد مي‌كند. در تورات نيز از انجير به نيكويي ياد شده و بوداييان آن را ميوه‌اي مقدس به شمار مي‌آوردند و معتقدند كه بودا در زير درخت انجير به معرفت الهي دست يافت.

احاديثي درباره فوايد انجير نقل شده است كه بخشي از آن‌ها را در اينجا مي‌خوانيم.
در كتاب كافي به نقل از امام رضا(ع) آمده است كه فرمود:"انجير بوي بد دهان را از بين مي‌برد، استخوان‌ها را محكم مي‌سازد، موجب رويش مو مي‌شود و براي درمان بيماري‌ها با وجود آن نياز به دارو نيست." سپس فرمود:"انجير شبيه‌ترين ميوه به ميوه‌هاي بهشتي مي‌باشد."

امير مومنان علي (ع) فرمود: خوردن انجير موجب نرمي مزاج مي‌شود و براي بادهاي قولنجي مفيد است پس، از آن به اندازه بخوريد و در خوردن آن افراط نكنيد."

در كتاب مكارم به نقل از ابوذر آمده است، روزي براي نبي اكرم(ص) انجير را هديه آوردند. آن گرامي به اصحابش فرمود:"بخوريد، اگر روزي به شما بگويم كه ميوه‌اي از بهشت به زمين آمده است در مورد اين ميوه چنين خواهم گفت زيرا كه هيچ تفاله‌اي ندارد و براي درمان بواسير و نقرس مفيد است."
امام رضا(ع) مي‌فرمايد:"انجير براي درمان قولنج خوب است و از هر ميوه‌اي بيشتر به ميوه‌هاي بهشتي شبيه است و گازهاي متراكم دروني را برطرف مي‌كند."


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقاله
ميوه‌اي كه بوي بد دهان را برطرف مي‌كند
ميوه‌اي كه بوي بد دهان را برطرف مي‌كند
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره ميوه‌اي كه بوي بد دهان را برطرف مي‌كند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ميوه‌ ، بوي بد ، دهان ، انجير ، ويتامين ، مزاج ، رفع بوي بد دهان ،