مسبی
ارتقاي جايگاه وب سايتها در نزد موتورهاي جست وجو

ارتقاي جايگاه وب سايتها در نزد موتورهاي جست وجو

ویرایش: 1391/7/23

امروزه با گسترش سازمان هاي الکترونيک و تغيير نگرش مديران ارشدشان و همينطور گرايش روزافزون مصرف کنندگان به استفاده از اينترنت و خريد از طريق فروشگاه هاي آنلاين، لزوم به کار گيري روش هاي بهينه بازاريابي الکترونيکي بيش از پيش احساس مي شود.در ذيل به چند راهکار اثربخش براي برندسازي وب سايت ها اشاره شده است:
1) تدوين هدف مشخص
شما بايد يک چشم انداز کاملاً روشن درباره آينده وب سايت خود داشته باشيدو از طريق آن ارتباطات اثربخشي را با بازديدکنندگان برقرار کنيد.
2) تعريف سبک نگارشي معين
سبک نوشتاري شما بايدآنچنان اثرگذار و ثابت باشد که بيننده در تشخيص هر عبارتي از آن در هر کجابه راحتي به اثر وب سايت شما در آنجا پي ببرد.
3) ترويج شعار سازماني
در اين خصوص بهتر از شعار سازماني خود در کنار لوگوي وب سايت تان استفاده کنيد. فراموش نکنيد که اگر شعار سازماني وب سايت خود را در هر ماه تغيير دهيد،بازديدکنندگان در حفظ آن توفيق چنداني نخواهند داشت . اگر مي خواهيد ازشعار سازماني استفاده کنيد بهتر است از آن در عنوان تگ وب سايت خوداستفاده کنيد چرا که موتورهاي جست وجو در شناسايي وب سايت شما و معرفي آن به جست وجوگران اثربخشي بيشتري خواهند داشت.
4) تثبيت لوگوي ماندگار
مطمئن باشيد هر چه براي طراحي بهتر لوگوي خود سرمايه گذاري کنيد ضررنخواهيد کرد. اهميت لوگو تا آنجاست که به عنوان اولين نقطه جلب توجه بازديدکنندگان مي تواند تصوير مثبتي از وب سايت شما بر ذهن آنها حک کند.
5) به کارگيري لوگوي نوار نشاني (Favicon)
حتماً مي دانيد که مدرن ترين مرورگرها در حال حاضر امکان شناسايي لوگوهاي نوار نشاني را فراهم ساخته اند. پس بهتر است از لوگوي خود در ابتداي نوارنشاني به درستي استفاده کنيد.
6) انطباق قالب وب سايت با محتوا
قالب وب سايت شما بايد با محتواي مطالب به کار رفته همخواني داشته باشد.اگر بيشتر بازديدکنندگان شما از جنس متخصصان و افراد باتجربه هستند، بهتراست از قالب هاي ثابت، ساده و تک رنگ استفاده کنيد اما اگر با قشر جوان درارتباط هستيد، بايد قالب هاي شادتر و برخوردار از جديدترين فناوري هاي روزرا به کار گيريد. پس به ياد داشته باشد که در طراحي وب سايت خود تنها به زيبايي آن توجه نداشته و بيشتر به دنبال به کارگيري قالب هاي مناسب باحرفه خود باشيد.
7) استفاده از رنگ هاي ثابت
هميشه قبل از طراحي وب سايت خود، رنگ هاي مورد نياز خود را تعيين کنيد. توصيه مي شود که از رنگ هاي گرم در وبسايت هاي رستوران هاي زنجيره اي، صنايع غذايي، پوشاک و آژانس هاي خبري وازرنگ هاي سرد در وب سايت هاي بانک ها، بيمه ها، آژانس هاي مسافرتي، شرکتهاي دارويي، کشاورزي و خدماتي استفاده شود.
8) ثبت نام در شبکه هاي اجتماعي
در حال حاضر وب سايت هايي چونTwitter و FriendFeed از اين نوع وب سايت ها شمرده مي شوند که با مراجعه وثبت نام در آنها مي توانيد ميزان بازديد از سايت خود را تا حدود زيادي افزايش دهيد.
9) تبليغات در راستاي برندسازي
هد. اگر چنانچه ازبودجه لازم براي تبليغات برخوردار نيستيد، بهتر است تنها در شروع کار وبسايت و چندماه اول راه اندازي به امر تبليغات بپردازيد و بعد از آن باارتقاي محتوا و به کارگيري روش هاي ارزان به ترويج وب سايت خود ادامه دهيد.
10) ترويج وب سايت در همه جا
شما ميتوانيد از طريق ارسال خبرنامه هاي الکترونيکي، معرفي بانک مقالات فارسي رايگان ، راه اندازي سيستم خريد آنلاين و... وبسايت خود را با صرف هزينه اي ناچيز به همگان معرفي کنيد.


منبع: روزنامه سرمايه
امتیاز دهی به مقاله
ارتقاي جايگاه وب سايتها در نزد موتورهاي جست وجو
ارتقاي جايگاه وب سايتها در نزد موتورهاي جست وجو
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره ارتقاي جايگاه وب سايتها در نزد موتورهاي جست وجو نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: وب سايت ، تبليغات ، بازاريابي ، بازاريابي ، موفقيت ، کار آفريني ، مشتري ، کسب و کار ، بازاريابي اينترنتي ، تبليغ ، موفقي