مسبی
راهنماي آرايش براي زنان باردار

راهنماي آرايش براي زنان باردار

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: بذرا
چت با صاحب مقاله: بذرا
بايد خوشحال باشيد. شما قرار است به زودي مادر شويد. اين موضوع مي تواند بهترين و البته مهم ترين اتفاق زندگي تان باشد. احتمالا از اولين روزي که خبر بارداري خود را شنيده ايد احساسات جديدي در وجودتان بيدار شده!

? مشورت با پزشک واجب است


براي استفاده از مواد آرايشي بهداشتي در دوران بارداري حتما سراغ پزشک متخصص خود برويد و با مشورت او از لوازم آرايشي استفاه کنيد. آنچه به طور کلي درباره مادران باردار وجود دارد و در انواع و اقسام تحقيقات و اظهار نظرهاي افراد متخصص به چشم آمده پرهيز از استفاده زياد از مواد آرايشي و بهداشتي به خصوص در 3 ماهه اول بارداري است.


? مواظب اين مواد باشيد!


تحقيقات گسترده اي روي مواد تشکيل دهنده لوازم آرايشي و بهداشتي تشکيل شده که در اين بين پرهيز از استفاده مکرر از برخي از اين مواد در قالب يک نتيجه درآمده که البته هنوز به قطعيت نرسيده است اما به هر حال توصيه هايي مطرح مي شود که عمل کردن به آن ها ضرر نخواهد داشت.

Lead


يک نوع ماده سربي است که به خصوص در برخي از رژلب ها استفاده مي شود.

Salicylic acid


اين ماده معمولا در کرم هاي ضد آکنه و کرم هايي که براي شادابي و طراوت پوست عرضه مي شود، وجود دارد.
Phthalates


اين ماده معمولا در برخي لاک هاي ناخن و ديگر مواد آرايشي به کار مي رود.


Retinol A


اين ماده از خانواده ويتامين A است و معمولا درکرم هاي ضد جوش و ضد آکنه کاربرد دارد. از آنجاکه ثابت شده دوز بالاي ويتامين A براي جنين خطرناک است بنابراين بهتر است در استفاده از کرم هايي که حاوي اين ماده هستند، احتياط کنيد.


Parabens


پارابنز يک نوع ماده نگهدارنده در کرم هاي پوستي و برخي مواد آرايشي بهداشتي است که درباره استفاده آن در دوران بارداري توصيه هاي جدي شده است.

? رنگ مو را فراموش کنيد!


ترجيح نمي دهيد در دوران بارداري مو هاي تان همان رنگ طبيعي خودش را داشته باشد؟ ظاهرا اگر اينطور پيش برويد بهتر است چون معمولا توصيه مي شود در دوران بارداري و البته در ? ماهه اول از رنگ کردن مو ها به خصوص استفاده از رنگ هاي تيره خودداري شود.

? طبيعي زيبا شويد


در دوران بارداري به واسطه اضافه وزن و فعل و انفعالاتي که در بدن مادر باردار اتفاق مي افتد شمايل صورت هم تغيير مي کند. بعضي صورت ها به شدت گرد مي شوند. برخي ديگر مربع و بعضي هم کاملا به شکل مستطيل درمي آيند.

اگر صورت گرد شده: بهتر است قد مو ها بلند باشد. حداقل تا روي شانه. مو ها در قسمت بالا و روي سر حجم بيشتري داشته باشد اما در قسمت هاي کناري سر حجم موي کم توصيه مي شود. از چتري گذاشتن جدا خودداري کنيد چون صورت را بيش از پيش گرد مي کند.


اگر صورت مربع شده: حجم موي سر در اطراف گوش ها بايد زياد باشد. از خرد کردن بيش از حد مو ها در صورت هاي مربع شکل پرهيز کنيد. مي توانيد قد مو هاي تان را به دلخواه انتخاب کنيد.


اگر صورت مثلثي شده: بهتر است در قسمت بالا و روي سر مو هاي تان را خيلي کوتاه نکنيد و اجازه بدهيد مو بلند باشد. در اطراف شقيقه ها به مو هايتان حجم بدهيد.


اگر صورت مستطيل شده: بهتر است مو هاي تان خيلي بلند نباشد. روي سر را حجم ندهيد و بگذاريد صاف و تخت باشد. فراموش نکنيد کوتاهي مو در صورت هاي مستطيل شکل نبايد کمتر از روي چانه و پشت گردن باشد.


اگر صورت لوزي شده: در صورت هاي لوزي شکل موي چتري توصيه مي شود. نگذاريد مو هايتان از اطراف به جلو و روي گونه ها بريزد چون صورت را بيشتر لوزي مي کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راهنماي آرايش براي زنان باردار نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آرايش ، آرايش حاملگي ، بارداري ، زيبايي