مسبی
رابطه IT با کار آفريني و اشتغال زايي

رابطه IT با کار آفريني و اشتغال زايي

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: سیمرغ
جهان در سال هاي اخير شاهد انقلاب اطلاعات و ارتباطات بوده و تحولات اجتماعي عظيمي در آن بوجود آمده است بطوريکه در اثر اين تحولات ، قرن جاري به نام فناوري اطلاعات و ارتباطات به ثبت رسيده است. در عصر اطلاعات و ارتباطات سطح بينش و آگاهي مردم افزايش يافته و کليه فعاليت هاي مردم دنيا در قالب شبکه هاي ارتباطي به تعادل رسيده و کنترل شده است.

در اين عصر دنيا دهکده اي متصل است که افراد آن در هر لحظه که بخواهند به هر گوشه آن مي توانند مسافرت کنند ، از اخبار آن مطلع شوند و يا بدان جا پيغام بفرستند . فناوري اطلاعات و ارتباطات بر کليه فعاليت هاي اجتماعي از جمله کار آفريني اثر گذاشته و در بسياري از آنها تحولات اساسي بوجود آورده است . امروزه کارآفريني به شدت به بسترهاي فناوري اطلاعات وابسته است و از آن بهره زيادي مي گيرد . از سوي ديگر توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات خود مرهون کارآفريني است. فعاليت هاي کار آفرينانه باعث شناخت نيازها ، خلق ايده ها و تولد فناوري ها مي شوند. در هر حال تحولات تکنولوژي همه چيز را متحول کرده است و حتي اشتغال نيز از اين تحولات مصون نمانده است.

در حاليکه يک معضل اساسي در کشور هاي در حال توسعه از جمله ايران بيکاري است ، حل معضل بيکاري در شرايط دنياي ما به دو مولفه بازار و آموزش وابسته است . صنعت اطلاعات نقش اساسي در ايجاد اشتغال دارد . علاوه بر بسياري از مشاغل که خود ايجاد مي کند به صنعت IT نيز رونق مي دهد و در آنجا نيز باعث اشتغال فراوان مي گردد. مشاغلي چون مديريت ، مشاوره، تحليلگري ، اطلاع رساني و بسياري از خدمات مختلف نمونه هايي از مشاغل صنعت اطلاعات مي باشند. برنامه نويسي ،تحليل و طراحي سيستم و مهندسي نرم افزار يا سخت افزار نيز نمونه هايي از مشاغل صنعت IT مي باشند.


منبع:

http://www.persinmailer.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رابطه IT با کار آفريني و اشتغال زايي نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کارآفريني ، اشتغال زايي ، it ، موفقيت ، ارتباطات ، تکنولوژي ، مهندسي سخت افزار ، مهندسي نرم افزار