مسبی
چگونه سرطان سراغ دستگاه گوارش شما نيايد

چگونه سرطان سراغ دستگاه گوارش شما نيايد

ویرایش: 1391/7/17
نویسنده: محمد ای ام
چت با صاحب مقاله: محمد ای ام
براي آن‌كه سرطان سراغ دستگاه گوارش شما نيايد

1. آب سيب

روزي 2 ليوان آب تازه اين ميوه مي‌تواند خطر مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ را كاهش دهد. مطالعات نشان داده به دليل وجود ميزان بالاي آنتي‌اكسيدان در آب سيب، مصرف روزانه 2 ليوان آب سيب 40درصد از ريسك اين سرطان را كم مي‌كند.

2. سير

اگر روزي 2 بار، چه به صورت پخته و چه خام، سير ميل كنيد، تركيبات قوي گوگرد كه در سير وجود دارند به از بين رفتن سرطان روده و معده و همين‌طور برخي انگل‌هاي گوارشي كمك مي‌كند.


يك سپرمحافظتي براي پوست شما

3. سيب‌زميني شيرين

اين سيب‌زميني‌ها وقتي مي‌رسند به رنگ نارنجي درمي‌آيند. سيب‌زميني‌هاي شيرين كه سرشار از آنتي‌اكسيداني به نام بتاكاروتن هستند را جايگزين سيب‌زميني‌هاي معمولي كنيد تا سيستم دفاعي خود را در برابر سرطان پوست و دهان افزايش دهيد.

4. هندوانه

ميزان فراوان ليكوپن(آنتي‌اكسيداني كه در ميوه‌هاي قرمزرنگ يافت مي‌شود)، سبب بالا بردن SPF طبيعي پوست شما مي‌شود، يعني يك سپر محافظتي براي پوست شما ايجاد مي‌كند. اين آنتي‌اكسيدان ضدپيري و ضدسرطان است اما توجه داشته باشيد كه اين ماده را به‌عنوان جايگزين ضدآفتاب در نظر نگيريد يعني صرفا نقش آن كمكي است و حتما بايد در كنار مصرف هندوانه هر روز به ميزان كافي ضدآفتاب مناسب هم به پوست‌تان بزنيد.معجزه امگا3

5- نان سبوس‌دار

خوردن فيبر فراوان مي‌تواند خطر مبتلا شدن به سرطان سينه را تا 40درصد پايين آورد به علاوه مصرف روزي 25 گرم نان سبوس‌دار احتمال سرطان روده را تا 25درصد كاهش مي‌دهد. شما مي‌توانيد با خوردن نان مناسب از 2 سرطان فرار كنيد.

6. ماهي قزل‌آلا

به‌طور حتم خوردن ماهي‌هاي كباب‌شده و ماهي‌هاي چرب 3 بار در هفته به دليل مقدار بالاي امگا3 و ويتامين D موجود در آن، قادر است خطر مبتلا شدن زنان به سرطان سينه را به ميزان زيادي كاهش دهد. در جوامعي كه ماهي بخش اصلي رژيم غذايي است بروز سرطان سينه كمتر است.
براي آن‌كه پوست‌تان سرطاني نشود

7. نارنگي

خود اين ميوه تركيبات سمي ضدسلول‌هاي سرطاني دارد اما ميزان اين تركيبات در پوست اين ميوه بسيار بيشتر است. پس سعي كنيد پوست رنده شده نارنگي را به سوپ‌ها و سس‌ها اضافه كنيد.

8. نخود

غذاي هوموس كه مخصوص كشورهاي عربي است را حتما امتحان كنيد. نخود، لوبيا و عدس مواد پلي فنل و ليگنانز دارند كه هر 2 اين مواد مي‌توانند رشد تومورهاي سرطاني را كند كنند.‌

9. زردچوبه

تست‌هاي آزمايشگاهي بيانگر اين است كه اين ادويه سلول‌هاي سرطاني را از بين مي‌برد زيرا آزمايش‌هاي انجام گرفته روي‌ موش‌هاي آزمايشگاهي نشان داده است كه مصرف زردچوبه انتشار سلول‌هاي سرطان سينه و دستگاه گوارش را متوقف كرده است.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه سرطان سراغ دستگاه گوارش شما نيايد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سرطان ، دستگاه گوارش ، درمان ، ميوه جات