مسبی
چطور با يک خانم صحبت کنيم؟!

چطور با يک خانم صحبت کنيم؟!

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: بذرا
هنگامي که به زوج هاي خوشبخت نگاه مي کنيم، اين احساس در ما به جود مي آيد که آنان بنا به دلايلي خاص خوشبخت و سعادتمندند و اين ذهنيت فکرمان را به خود مشغول و ما را به نوعي وسوسه يا کنجکاو مي کند.

هنگامي که به زوج هاي خوشبخت نگاه مي کنيم، اين احساس در ما به وجود مي آيد که آنان بنا به دلايلي خاص خوشبخت و سعادتمندند و اين ذهنيت فکرمان را به خود مشغول و ما را به نوعي وسوسه يا کنجکاو مي کند. با چنين افکاري سعي داريم خود را به اين گونه توجيه کنيم که آنان يا همسر مناسب و دلخواهشان را يافته اند، يا انتخابشان درست بوده است، يا اين شانس را در زندگي داشته اند که مشکلات جدي و حادي براي شان پيش نيايد يا با مسايل رنج آور و روزهاي سخت مواجه نشده اند و يا اينکه به نوعي تقديرشان چنين رقم خورده و در زندگي شانس با آنها يار بوده است.

اما هرگز چنين نيست. در حقيقت آنها فقط مي دانند که چگونه بايد يک رابطه درست برقرار کنند

.برقراري ارتباط و تعامل با همسر يک امر بسيار ساده خواهد بود به شرط انکه از مهارت هاي گوش دادن و اختصاص دادن يک زمان براي شرکت در بحث و تبادل نظر با او استفاده کنيد. اينکه چه مساله اي را در حال حاضر مي خواهيد با همسرتان در ميان بگذاريد، بخشي از آن مستلزم يادگرفتن مهارت صحبت کردن با يک خانم است. بيشتر اوقات اين تعامل بر اساس گوش دادن يا شنيدن موثر و حرف زدن مثبت گونه است. بحث و گفتگوي صريح و چهره به چهره هميشه بهتر از ارتباطات ديجيتال مانند اي ميل و اينترنت يا پيامک است براي مثال گاه مشاهده مي شود که زوجين به خاطر مشغله هاي زياد در زندگي کاري خود، امکان و فرصت کافي براي تعامل رو در رو و گفتگوي چهره به چهره را ندارند و لذا استفاده از روشهاي ديجيتال را جايگزين ارتباطات واقعي مي کنند که در اين شرايط توصيه جدي ما اين است که صرف کردن حداقل زمان براي گفتگوي چهره به چهره خيلي تاثير گذارتر و موثرتر از ارتباطات مجازي مثل پيامک و ايميل زدن ... است. همچنين يادگرفتن چگونگي شرح و توضيح دادن عقايد خود براي همسر و گوش دادن به صحبتهاي آنها مي تواند کليد ايجاد يک ارتباط مناسب با زن باشد ضمن اينکه توجه به اين نکات هم خالي از لطف نيست.

اعتماد کردن به روشهاي ارتباطي ديجيتال و نوين راحت است اما اين روشها اغلب فاقد کيفيت مد نظر هستند. گفتگوي مداوم و چهره به چهره نشان مي دهد که شما به نظرات ايشان علاقمند هستيد و دوست داريد زماني را به شنيدن حرفهاي او اختصاص دهيد

از مهارتهاي گوش دادن فعال استفاده کنيد: کليد يک تعامل و گفتگوي خوب با خانمها خوب گوش دادن و پرهيز از گفتن عقايد و نظرات خود در لابلاي صحبتهاي اوست. به نظرات و تفکرات او با ذهني باز و رويي گشاده گوش دهيد. اگر در حال گفتگو درباره يک ايده يا يک سوال هستيد بايد تلاش کنيد که خوب حرفهايش را بشنويد و به آنچه مي گويد مستقيما پاسخ و واکنش نشان دهيد. اگر مرتب سعي کنيد خود را از اين گفتگو خلاص کنيد و يا به نوعي حس احترام به ديدگاهش را به او منتقل نکنيد يقينا اين تعامل و گفتگو تداوم نمي يابد.

به طور حضوري و رودر رو صحبت کنيد. به گفتگو هاي حضوري ادامه دهيد: همانطور که مشغول تعامل و ارتباط بيشتر هستيد داشتن بحث و گفتگوي رو در رو بسيار مهم است. اعتماد کردن به روشهاي ارتباطي ديجيتال و نوين راحت است اما اين روشها اغلب فاقد کيفيت مد نظر هستند. گفتگوي مداوم و چهره به چهره نشان مي دهد که شما به نظرات ايشان علاقمند هستيد و دوست داريد زماني را به شنيدن حرفهاي او اختصاص دهيد.


منبع:

http://www.faxe.ir

امتیاز دهی به مقاله
چطور با يک خانم صحبت کنيم؟!
چطور با يک خانم صحبت کنيم؟!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره چطور با يک خانم صحبت کنيم؟! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: گفتگو با خانم ، صحبت کردن ، خانم