مسبی
درمان ترک پاشنه پا

درمان ترک پاشنه پا

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: بذرا
ترک پا ناشي از خشکي پاها است . پوست قسمت پاشنه ضخيم است و بدليل خشکي در آن ترک ايجاد مي شود. براي برطرف کردن اين حالت لازم است از نرم کننده مانند وازلين طبي استفاده کنيد و در کنار آن با پوشاندن پاها انها را از آسيب ها حفظ کنيد.
اگر پوستتان جزء انواع فوق نيست يا حساس است يا تركيبى. پوست حساس پوستى است كه به آسانى تحريك مى شود و ايجاد خارش، سوزش و قرمزى مى كند و فقط گاهگاهى جوش مى زند. در اين صورت به هيچ وجه از صابون استفاده نكنيد و لوسيون هاى شست وشوى ملايم و غير حساسيت زا را به كار ببريد.اگر هم پوستتان تركيبى از نوع چرب و خشك است بدين معنى كه در نواحى گونه، دور چشم و گردن خشك و در قسمت هاى چانه، بينى و پيشانى چرب است، صورتتان را روزى 2 بار با صابون هاى ملايم و گليسيرينه و كم چرب شست وشو دهيد.گام بعدى براى حفظ سلامت و طراوت پوست رعايت نكات زير است كه به كار بردن آنها شما را در داشتن چهره اى زيبا و دلنشين يارى مى كند:

1- تا مى توانيد آب بنوشيد. نوشيدن حداقل روزى 8 ليوان آب سموم بدنتان را دفع نموده و در سلامت پوست بسيار مهم است.

2- مشروبات الكلى و سيگار را قطع كنيد.

3- خواب كافى داشته باشيد.

4- از كرم هاى ضد آفتاب متناسب با پوستتان استفاده كنيد. اين تصور كه در روز هاى ابرى و بارانى پوستتان نياز به ضد آفتاب ندارد غلط است. در اين روزها كرم ضد آفتاب با 15 SPF را بر روى پوستتان بماليد.

5- استرس و فشار هاى عصبى را از خود دور كنيد. هرچه بيشتر استرس به خود راه دهيد، زودتر از سايرين دچار پيرى زودرس و چروك مى شويد.

6- به آنچه مى خوريد، بيشتر اهميت دهيد. مصرف شكلات و قهوه و سس مايونز را كاهش داده و بيشتر از ميوه و سبزى تازه و سويا استفاده كنيد. قدم آخر براى رسيدن به پوست سالم و صاف، ورزش كردن است البته نه از نوع دويدن و پياده روى. ورزش چهره از نياز هاى طبيعى پوست است و از پيرى زود رس جلوگيرى مى كند.
نرمش هاى صورت را مى توان در هر زمانى انجام داد ولى بهترين موقع زمانى است كه خسته نباشيد. ابتدا پوست صورت و گردنتان را با كرم مرطوب كننده (اگر پوستتان چرب است) و يا كرم چرب بپوشانيد. سپس در كمال آرامش به پشت خوابيده و تمرينات حركتى زير را انجام دهيد: 1- در حالى كه به سقف نگاه مى كنيد چشم ها را تا حد ممكن باز كنيد و تا 5 شماره بشماريد. اين حركت را ده مرتبه، محكم و آهسته انجام دهيد.2- پنج مرتبه بينى را گرفته و بازدم را از سوراخ هاى آن خارج كنيد.3- پنج بار نيز دهان را باز نگه داريد. به طورى كه عضله لب بالا ثابت و در محل خود بماند و آنگاه لب پايين را تا حد امكان پايين آوريد. همچنين دهانتان را به سمت چپ متمايل كرده و خميازه بكشيد. 4- لب ها را به حالت سوت زدن درآوريد و به حالت اول برگردانيد.5- دهان را به حالت فرياد زدن باز كنيد و سپس به حال اول برگردانيد. اين حركت را ده بار انجام دهيد. 6- دهان و گونه ها را با هوا پر كنيد و تا 10 شماره بشماريد، بعد هوا را خالى كنيد. اين تمرين ساده را 10 مرتبه انجام دهيد، از پيدايش خط لب ها پيشگيرى مى كند و اگر خطى به وجود آورده باشد، با انجام مرتب اين تمرين از بين مى رود.

7- هر دو ابرو را تا حد ممكن پايين بياوريد. بعد ابروها را كاملاً بالا بكشيد و بعد از چند لحظه ابروها را به حالت اول برگردانيد.

8- ده بار نيز با حركت لب ها، چانه را كاملاً پايين دهيد و هر بار پس از چند لحظه مكث چانه را به حالت اول برگردانيد.
مطمئن باشيد با رعايت موارد فوق از خريد انواع ماسك و كرم هاى ضدلك، ضدچروك و ضدپيرى بى نياز خواهيد بود


منبع:

http://www.faxe.ir

امتیاز دهی به مقالهدرمان ترک پاشنه پا
درمان ترک پاشنه پا
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره درمان ترک پاشنه پا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درمان ترک پا ، ترک پا ، ترک پاشنه