مسبی
پشت پرده استفاده وسيع آمريکا از ماده سمي فلورايد + تصاوير

پشت پرده استفاده وسيع آمريکا از ماده سمي فلورايد + تصاوير

ویرایش: 1391/7/30
نویسنده: ستمپی
نگاهي متفاوت به سم فلورايد
نام فلورايد را حتما شنيده ايد اما از کاربرد اين ماده چه اطلاعاتي داريد؟ آيا اين ماده براي انسان مضر است؟ دليل استفاده وسيع اين ماده از سوي دولت آمريکا چيست؟ در اثر اين ماده مردم آمريکا به چه بيماري هايي دچار شده اند؟
افزودن مشتقات سمي فلورايد مانند سديم فلورايد و سديم سيليکا فلورايد به آب آشاميدني مردم آمريکا از سال 1945 شروع شده و با اين که در سال هاي اخير اقداماتي براي کاهش آن انجام شده اما هنوز هم ادامه دارد. موضوع اضافه شدن فلورايد به آب آشاميدني و محصولاتي همچون خمير دندان و برخي خوراکي ها در آمريکا به سال هاي پس از جنگ جهاني دوم بر مي گردد که تا کنون ادامه داشته و يکي از پرونده هاي جالب توجه در شناختن نحوه نگاه استثماري نظام سرمايه داري و سود محور حاکم بر آمريکا به نوع - انسان - است. و باز رد پاي سرمايه داري
با مطالعه دقيق داستان افزودن فلورايد به آب آشاميدني عمومي در آمريکا در مي يابيم هنگامي که اين نظام درگير حفاظت از پول و منافع سرمايه داران مي شود ديگر براي آن، -انسان- آمريکايي و غير آمريکايي تفاوتي نداشته و ناگهان تمامي پيرهن دري هاي حقوق بشري برگرفته از-ارزش هاي آمريکايي- به هياهو و ياوه بافي هايي بي شرمانه تبديل مي شود. با اين که افزودن فلورايد به آب آشاميدني در بسياري از کشورهاي اروپايي و ديگر کشورها از دهه ها‌ي گذشته ممنوع شده است؛ امريکا و استراليا طرف دار سرسخت اضافه کردن فلورايد به آب اشاميدني مي باشند. مشتقات فلورايد از مواد جانبي و در حقيقت نوعي پسماند فعاليت کارخانه هاي صنعتي بوده و ممکن است از طريق فرسايش تدريجي‌ لايه ‌هاي زمين، کودها و يا در اثر دفع از صنايع مرتبط با فلزاتي مانند آلومينيوم و فولاد وارد منابع آب هاي آشاميدني شده و آلودگي هاي خطرناکي به بار آورند.

فلورايد و سال هاي پس از جنگ جهاني دوم
از ميانه هاي دهه 40 ميلادي دولت آمريکا اضافه کردن فلورايد به آب آشاميدني شهروندان را با اين بهانه که موجب کاهش پوسيدگي دندان هاي ايشان مي شود شروع کرد و دستگاه تبليغاتي تحت کنترل سرمايه داران نيز تا کنون اين کار را به صورت يکي از مهم ترين موفقيت ها در بهبود بهداشت عمومي مردم در سراسر قرن بيستم توصيف و تمجيد کرده است. اولين توصيه ها به استفاده از فلورايد در آب براي کاهش پوسيدگي دندان ها طي سال هاي 1945 و 1946 از سوي برخي مقامات بهداشتي در آمريکا و کانادا روي داد و پس از آن خدمات بهداشت عمومي آمريکا نيز وارد ميدان اجرايي اين طرح شده و بدون وجود حتي يک تحقيق علمي مستدل و مورد قبول دانشمندان توصيه کرد که منابع آب شرب عمومي فلوريده شوند.
در حالي که جداي از نگاه بهداشتي و خطرات مرتبط، فلوريداسيون نمي توانست روش کارآمد و مقرون به صرفه اي باشد؛ ولي اين برنامه با قدرت تمام دنبال شد. در واقع حتي اگر ادعاي کمک به سلامتي دندان ها صحيح هم باشد؛ بخش بسيار کوچکي از فلور آب فلوريدهصرف حفاظت از دندان هاي افراد مي شود و مابقي آن از بدن دفع شده و يا در صورت بالا بودن مقدار آن در بدن انباشته مي شود که سرآغاز تمامي مضرات فلورايد براي انسان است. در حال حاضر ميزان فلورايد در آب آشاميداني آمريکا 4 ميلي گرم در ليتر عنوان شده است در حالي که اين مقدار بر اساس قوانين نبايد از 2/1 ميلي گرم تجاوز کند.


منبع:

http://ravazadeh.com/fa/content/ehyaye-salamat-bnews/4080-1391-06-20-09-08-52.html

امتیاز دهی به مقاله
پشت پرده استفاده وسيع آمريکا از ماده سمي فلورايد + تصاوير
پشت پرده استفاده وسيع آمريکا از ماده سمي فلورايد + تصاوير
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره پشت پرده استفاده وسيع آمريکا از ماده سمي فلورايد + تصاوير نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سم ، فلورايد ، تحقيق ، خمير دندان ، سلامت ، دهان ، دندان ، انسان ، سلامتي ،