مسبی
انتخاب کلمه کليدي مناسب براي سايت - بخش دوم

انتخاب کلمه کليدي مناسب براي سايت - بخش دوم

ویرایش: 1391/7/19
نویسنده: رضا ای اف زد
چت با صاحب مقاله: رضا ای اف زد
3. تکرار و يادداشتمرحله دو را براي تک تک عبارات و کلماتي که در اولين مرحله يادداشت کرده ايد، تکرار کنيد و ببينيد براي هر يک از عبارات مورد نظر شما چه تعداد جستجوي ماهيانه را نمايش مي دهد (زير بخش Global Monthly Searches). با انجام اين کار براي تمام کلمات کليدي مورد نظر خود، خواهيد توانست ليستي از پرطرفدارترين کلمات و عبارات به دست آوريد که از بين آنها ? يا ? کلمه و عبارت را بايد در صفحه اصلي خود قرار دهيد و در واقع کلمات کليدي اصلي شما خواهند بود. دقت داشته باشيد، که گوگل ميزان جستجوي ماهيانه براي کلمات مرتبط با کلمه شما را هم نمايش خواهد داد. پس شايد آنها هم گزينه هاي مناسبي براي کلمه کليدي اصلي باشند.4. تصفيه ي نتايجکلمات و عباراتي با تعداد جستجوي بيشتر که از مرحله ? به دست آمده اند را روي يک برگه کاغذ يادداشت کنيد سپس تعداد جستجوي هر يک را مقابل آن بنويسيد. در بين اين نتايج، به دنبال کلمات و عباراتي بگرديد که نه خيلي زياد جستجو شده اند و نه خيلي کم. مثال زير را در نظر بگيريد:براي مثال سايت ما درباره ي کار در منزل است؛ عباراتي که يادداشت کرده ايم عبارتند از: کار در منزل، کار در خانه، کار تايپ در منزل، کسب درآمد در منزل، درآمد اينترنتي (و درامد اينترنتي) و کسب درآمد از اينترنت (و کسب درامد از اينترنت). به ترتيب تعداد جستجوها براي هر يک عبارتند از: 2400، 880، 260، 73، 1300، 2900، 1000، 590. با اين حساب مي بينيم که دو عبارت کار در منزل و درامد اينترنتي بيشترين تعداد جستجو را دارند اما در اين بين عبارت ” کسب درآمد از اينترنت ” هم هست که نسبت به درامد اينترنتي تعداد جستجوي کمتري داشته است. که خب اين هم خوب است هم بد. خوب از اين جهت که احتمالاً رقباي کمتري خواهيد داشت و بد از اين جهت که ميزان تمايل افراد به جستجوي اين عبارت نسبت به درامد اينترنتي کمتر است. خب با اين حساب تصميم با شماست که وارد بازار رقابت سنگين شويد يا بر بازديدکنندگان بالقوه خود تمرکز نماييد که البته تعدادشان کمتر است. پيشنهاد من گزينه دو است.دقت داشته باشيد اين اعداد و ارقام مربوط به زمان نوشتن اين مقاله است و البته که در طول زمان تغييرات بسياري به وقوع خواهد پيوست. و نکته ديگر اينکه با بررسي هر کلمه يا عبارت به کلمات و عبارات ديگري نيز مي رسيد که آنها را نيز بايد مد نظر قرار دهيد.پس در اين مثال ما دو عبارت کار در منزل و کسب درآمد از اينترنت را به عنوان عبارات کليدي اصلي سايت خود انتخاب کرده و از آنها در صفحه اصلي سايت و نيز در عنوان سايت استفاده خواهيم کرد.

5. تعداد رقبابراي اينکه بفهميد چه تعداد رقيب براي آن عبارت کليدي داريد، مي توانيد در موتور جستجوي گوگل يک جستجوي ساده با آن عبارت انجام دهيد. تعداد نتايج جستجو يعني تعداد رقباي شما… .

حسن ختام

براي انتخاب کلمه يا عبارت کليدي مناسب سايت خود موارد زير را مد نظر داشته باشيد:بازار هدف سايت شما را تحت پوشش قرار دهد مثلاً اگر سايتتان درباره لاغري و تناسب اندام است، عبارتي چون کار در منزل نمي تواند مناسب آن سايت باشد.


تعداد دفعات جستجوي آن عبارت مقداري منطقي داشته باشد. (منظور از منطقي اين است که در قياس با ساير عبارات و کلمات مرتبط خيلي کم يا زياد نباشد. البته زياد انتظار نداشته باشيد که گوگل درباره ي عبارات فارسي پيشنهادهاي فراوان ارائه دهد چرا که بيشترين تعداد جستجوها در زبان فارسي متأسفانه مربوط به … مي شود. با کمال تأسف )


منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره انتخاب کلمه کليدي مناسب براي سايت - بخش دوم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: انتخاب ، کلمه ، کليدي ، مناسب ، براي ، سايت ، افزايش بازديد