مسبی
وقتي مرسدس بنز سراغ ساخت اتومبيل الکتريکي مي رود

وقتي مرسدس بنز سراغ ساخت اتومبيل الکتريکي مي رود

ویرایش: 1391/7/17
نویسنده: مسبی1391
چت با صاحب مقاله: مسبی1391
وقتي مرسدس بنز سراغ ساخت اتومبيل الکتريکي مي رود بايد منتظر يک کار متفاوت و برجسته باشيم و اين همان چيزي است که در Electric Mercedes-Benz SLS AMG مي بينيم.

اين شرکت مي گويد که SLS AMG قدرتمند ترين خودروي الکتريکي حال حاضر در جهان است. در واقع شرکت بنز اين اتومبيل را در سال 2009معرفي کرده اما از آن موقع تا به حال مشغول تکميل آن بوده و حالا خودروي برقي اش را به مرحله توليد انبوه رسانده است.

اين يک خودروي تمام برقي است که از چهار موتور مجزا براي هر چرخ استفاده مي کند. هر کدام از موتورهاي برقي 45 کيلوگرم وزن دارند و مجموع آنها 740 اسب بخار نيرو در اختيار خودرو قرار مي دهد.

بنز SLS AMG تنها در 3,8 ثانيه به سرعت100کيلومتر در ساعت مي رسد و حداکثر سرعت آن 320 کيلومتر در ساعت است. باطري بنز جديد ليتيومي و از 12 ماژول مختلف تشکيل شده است. شارژ کامل باطري با برق 230 ولتي حدود 20ساعت طول مي کشد که البته با کمک يک گجت اضافه، زمان شارژ به 3ساعت کاهش پيدا مي کند.
احتمالا مي دانيد که خودروهاي برقي بدون صدا هستند. اما مگر مي شود کسي سوار چنين خودرويي بشود و بدون سر و صدا در خيابان حرکت کند؟ به همين خاطر چندين حالت صداي مختلف براي اين خودرو ضبط شده که راننده مي تواند يکي از آنها را انتخاب کند و آنها از طريق11اسپيکر مختلف که در اطراف بدنه قرار گرفته اند پخش مي شوند.

اما چه خبر از قيمت؟ اين يکي از گران ترين محصولات مرسدس بنز به شمار مي رود و براي داشتن آن بايد پانصد هزار دلار پرداخت کنيد. قيمتي که سبب مي شود بخواهيم فقط از ديدن تصاوير آن لذت ببريم!

منبع:
امتیاز دهی به مقالهوقتي مرسدس بنز سراغ ساخت اتومبيل الکتريکي مي رود
وقتي مرسدس بنز سراغ ساخت اتومبيل الکتريکي مي رود
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره وقتي مرسدس بنز سراغ ساخت اتومبيل الکتريکي مي رود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مرسدس ، بنز ، ساخت اتومبيل ، الکتريکي