چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟

نویسنده: سعید هلالیان
1399/06/25   02:07
برای ایجاد فروشگاه اینترنتی و آغاز کسب درآمد از طریق این نوع از کسب و کار عوامل مهمی نقش دارند. شما بدون در نظر گرفتن آنها غیر ممکن است به موفقیتی برسید و درآمدی مناسب و کسب و کاری پرسود داشته باشید.
چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟

1- برنامه ریزی مناسبی داشته باشید/ شما باید بدانید پولتان را برای چه کاری و به چه مقدار هزینه می کنید. اینکه شما میزان سرمایه اولیه مورد نیازتان را حدس بزنید و برآورد کنید تا با کمترین هزینه کارتان را شروع کنید، بی نهایت مهم است. در شروع کار باید فهرستی از هزینه ها و مخارج را داشته باشید. نبود این لیست یا فراهم نکردن آن شما را با مشکل رو به رو می کند.

2- از حداقل امکانات، حداکثر استفاده را بکنید/ برای اینکه هزینه هایتان کمتر و کمتر شود، باید از امکانات موجود نهایت استفاده را کنید. لیستی از موارد مورد نیاز را یادداشت کنید و آنها را آماده سازید. برای کسب و کار و فروش اینترنتی داشتن یک رایانه و اینترنت پرسرعت و یک خط تلفن الزامی است. خوب وقتی امروزه اکثر خانه ها، همه این موارد و امکانات را دارند، چرا شما برای شروع کارتان از این امکانات بهره نگیرید؟

3- کمال گرا نباشید/ زودتر کارتان را آغاز کنید. برای شروع کار و یافتن ایده وقت تلف نکنید. لازم نیست شما حتما ایده ای بکر و جدید برای شروع کار داشته باشید. البته خیلی خوب است که ایده ها و نظرات خلاقانه داشته باشید و از آنها در کار خود استفاده کنید، اما نباید شروع کارتان را وابسته به یافتن ایده ای جدید نمایید و برای آغاز به کسب و کار امروز و فردا کنید. شما با کمی تغییر در ایده قبلا استفاده شده دیگران می توانید روش خلاقانه و منحصر به فرد خودتان را در کسب و کار پی بگیرید. راه هایی که در گذشته جواب داده الان هم جواب می دهد و ایده هایی راهگشا برای کسب و کاری نوپاست. اگر کسی یا کسانی قبلا با استفاده از ایده جذابی که الگوی همگان بوده، به موفقیتی دست پیدا کرده اند، پس شما هم امکان رسیدن به موفقیت را دارید. همان طور که در بالا اشاره شد، با کمی خلاقیت می توانید ایده ای را از آن خود کنید.

4- صبور و پرحوصله باشید/ برای کسب و کار اینترنتی داشتن صبر یک فاکتور الزامی است. شما در این نوع کار، باید هر روزه کارهای روتینی را انجام دهید که حوصله سر بر است و نیاز به تحمل فراوان دارد مثل ثبت و ضبط اطلاعات مربوطه در سایت. همچنین در این نوع کسب و کار مثل هر کار دیگری شما ممکن است با شکست هایی رو به رو شوید. اگر صبر و حوصله کمی دارید، بهتر است همین الان فکر ورود به این کسب و کار را از سرتان بیرون کنید و وقت خود را بیهوده هدر ندهید.

5- مشتریان را از خود راضی کنید/ اگر قصد دارید در این کسب و کار سوددهی خوبی داشته باشید، باید بهترین خدمات را به مشتریان عرضه کنید. برای این کار از بهترین محصولات استفاده کنید و آنها را در معرض دید مشتری برای فروش قرار دهید. باید زیاد جستجو و پرس و جو کنید تا بدانید چه محصولاتی مورد نیاز اکثر مشتریان شما است. بهترین باشید. البته این لزوما به معنای آن نیست که اجناستان گران باشد قیمتهای مناسبی را برای محصولات تعیین کنید.به مشتریان در تمام ایام سال تخفیفاتی ارائه کنید و در مناسبت های خاص گوناگون تخفیفات ویژه تری ارائه دهید که بیشتر از اوقات دیگر سال باشد. این گونه سیل مشتریان به سوی شما سرازیر خواهند شد. در یک کلام تجربه ای دلچسب برای مشتریان به یاد بگذارید تا رغبت کنند بار دیگر از شما خرید داشته باشند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فروشگاه اینترنتی موفق
دلار: 58,037تومانبیت کوین: 59,864 دلار
580370
fa