تاثیر تبلیغات بنری برای برند سازی کسب و کار

نویسنده: ولی اله
1398/10/05   10:31
تبلیغات بطور کلی با یک هدف انجام می شود جذب مشتری و فروش بیشتر. اما جذب مشتری به تنهایی کافی نیست. اگر یک نفر تصادفی محصول یا خدمت شما را خرید کند مشتری همان لحظه شما است.
تاثیر تبلیغات بنری برای برند سازی کسب و کار

تبلیغات بطور کلی با یک هدف انجام می شود جذب مشتری و فروش بیشتر. اما جذب مشتری کافی نیست. اگر یک نفر به صورت تصادفی محصول یا خدمت شما را خریداری کند مشتری همان لحظه شما است. یک تولید کننده و یا یک فروشنده زمانی موفق خواهد شد که کالا، محصول یا خدمت خود را در ذهن مخاطبان زیادی تثبیت کند و افراد زیادی نا خودآگاه با شنیدن نام یک کالا یا خدمت خاص، بیاد محصول یا خدمت خاصی بیافتند و ذهن شان کلا متمرکز به یک محصول خاص از یک شرکت یا تولید کننده یا فروشنده خاص معطوف باشد. وقتی یک کسب و کار به این مرحله رسید یعنی توانست بعنوان یک برند در بازار مطرح باشد پس از این مرحله باید به فکر اجرای اصولی باشد که مشتریانش وفادار باقی بمانند که این مقوله خارج از این بحث است.


هدف این نوشتار این است که نشان دهیم چگونه و با چه وسیله ای می توان گام در مسیر برند سازی کسب و کارتان بردارید. کسب و کارتان هرچه قدر هم کوچک باشد باز هم می توانید آن را به عنوان یک برند مطرح و با ارزش تبدیل کنید. حتی اگر تولید کننده یک کالای کم قیمت هم باشید و در یک فضای 10 متری تولید می کنید باز هم می توانید به عنوان یک برند مطرح بشوید. این بستگی به این دارد که چقدر به معجزه تبلیغات و تصاویر ایمان داشته باشید. یک تصویر گاهی به اندازه یک کتاب در یک لحظه ذهن مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد. یک هنرمند با یک تابوی کوچک در بسیاری از مواقع قادر به ارسال یک پیام در حد یک سخنرانی یک ساعته به ذهن مخاطبین و بازدید کنندگان تابلوی نقاشی خود می شود. قدرت بیانگری تصاویر چیزی نیست که به سادگی بخواهیم از کنار آن عبور کنیم.


گاهی شما به یک شهر سفر می کنید و با موضوعات و آدمها و مناظر بصری زیادی روبرو می شوید اما پیش آمده یک تصویر و یا یک عکس خاص نظرتان را جلب کرده است و سالها آن تصویر در ذهن تان تداعی و یاد آوری می شود. بسیاری از موارد را ما می شنویم اما در کنار این شنیدن ناخودآگاه بدنبال دیدن تصویری از آن واقعه خوشایند یا ناخوشایند هستیم. به همین دلیل در اخبار رسمی می بینیم پس از خواندن گزارشگر تصویری ولو یک عکس ساده از منظره و فضای آن خبر منتشر می شود و همین کار تاثیر و نفوذ این خبر را بر ذهن مخاطبان بیشتر می کند و حساسیت آنان را بیشتر بر می انگیزد.


گاهی یک بنر کوچک که بر اصول صحیح طراحی شده باشد کار صدها بازاریاب را در یک دوره چند روزه می کند. کسب و کار شما حتی اگر سایت هم نداشته باشد باز هم می تواند در بستر اینترنت با یک تصویر و یک بنر کوچک تبدیل به یک برند معروف بشود و این بستگی به چند عامل دارد. اول میزان اعتقاد شما به تبلیغ تصویری و دوم به نوع طرح بنر که چقدر می تواند با توجه به رنگ و لوگو و یا تصویری از کالا یا خدمت تان همخوانی داشته و روی مخاطب تاثیر گذار باشد. در بسیاری از تبلیغات بنری که توسط سایتها با دریافت مبلغ انجام می شود بشکل کلیکی است یعنی شما در ازای درج بنر مبلغی را باید به سایت پرداخت کنید و به ازای هر کلیک روی بنر از مبلغ شارژ شما کسر می شود و چه بسا این کلیک ها صرفا از سمت مشتریان و علاقمندان نیست که به سایت شما که لینکش پیوست بنر شده راهنمایی می شوند. اما سایت ها و ایستگاههای تبلیغاتی هم هستند که بنر شما را از 10 روز تا 100 روز در بهترین و پر بیننده مکان سایت به نمایش می گذارند و بیینده گان زیادی بنر کسب و کار شما را می بینند. سایتی که حداقل در روز بیش از 1000 بازدید کننده دارد در ظرف 10 روز بطور متوسط بنر شما در معرض دید 10000 بازدید کننده قرار می گیرد و هرک دام از این بازدید کنندگان خود نیز بالقوه یک مبلغ برای کسب و کار شما خواهند شد که به دیگران معرفی خواهند کرد.


یکی از این سایت های توسعه کسب و کار سایت مسبی است که براحتی می توانید عضو شوید و بنرتان را از 10 تا 100 روز در معرض دید هزاران بازدید کننده قرار دهید. ساخت بنر سخت نیست و تخصص زیادی نمی خواهد که شما می توانید به سایت های ساخت رایگان بنر در اینترنت مراجعه و بنر اندازه مجاز برای درج در سایت مسبی را بسازید و یا از خود سایت برای طرح بنر راهنمایی و کمک بگیرید. عضو شوید بنرتان را درج کنید و گام به سوی برند شدن کسب و کارتان بردارید برای عضویت کلیک کنید.

تاثیر تبلیغات بنری برای برند سازی کسب و کار
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تبلیغات بنری
دلار: 58,019تومانبیت کوین: 60,000 دلار
580190
fa