مسبی
12 گام برای بدست آوردن ثروت و موفقیت

12 گام برای بدست آوردن ثروت و موفقیت

ویرایش: 1396/2/20
نویسنده: دیجی ثروت

هوش، استعداد و جذابیت ویژگی های خیلی خوبی هستند اما اغلب این موارد نیستند که افراد موفق و ثروتمند را از دیگران متمایز می کنند. موفقیت شانسی نیست و ثروت نیز اتفاقی به دست نمی آید. افرادی که به ثروت و موفقیت دست می یابند، عادت هایی دارند که بازده و بهره وری شان را افزایش می دهد. «تام کورلی» در کتابی با عنوانِ «عادات ثروتمندان: عادات روازنه ی افراد ثروتمند برای موفقیت»، به عادت هایی می پردازد که «دارا»ها را از «نَدار»ها متمایز می کند. در این مقاله شما با ۱۲ تا از این عادت ها برای بدست آوردن ثروت و موفقیت آشنا می شوید.
 

۱. ایجاد عادات خوبِ روزانه
 


عادات خوب، پایه و اساسی برای بنایِ ثروت هستند. تفاوت بین افراد موفق و ناموفق در عادات روزانه ی آنها است. به عبارت ساده تر، افراد موفق عادات خوبِ متعدد و عادات بدِ کمی دارند. اگر متوجه شوید که عادات بدتان از ثروتمند شدن تان جلوگیری می کنند، پس گام اول را برای بهبود شرایط تان برداشته اید. کورلی در کتابش از شما می خواهد که یک برگه ی کاغذ بردارید و عادت های بدتان را در یک ستون بنویسید. سپس آنها را طوری تغییر دهید که به عادت های خوب تبدیل شوند. به شکل زیر:

  

عادات خوب

  • خودم را محدود می کنم که فقط روزی یک ساعت تلویزیون نگاه کنم.
  • نام ها را یادداشت می کنم و به خاطر می سپارم.

  

عادات بد

  • زیاد تلویزیون نگاه می کنم.
  • نام افراد را فراموش می کنم.

سپس برای ۳۰ روز، راهنمایی های فهرست عادت های خوب و جدیدتان را دنبال کنید. مطمئن باشید از اینکه می توانید تا چه حد خوب باشید، شگفت زده خواهید شد!
  

۲. هدف گذاری های منظم


افراد موفق از اهداف شان انگیزه می گیرند. آنها همیشه هدف سازی می کنند. شب قبل از خواب، روز بعد را با فهرستِ «کارهایی که باید انجام دهند» برنامه ریزی می کنند. افرادی که به سمت موفقیت در حرکتند، بلندمدت فکر می کنند. آنها اهداف روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه دارند. اما هدف بدون برنامه ای برای رسیدن به آن، به چه دردی می خورد؟ در نتیجه افراد موفق نه تنها هدف دارند، بلکه روش هایی برای رسیدن به هدف هایشان نیز پیدا می کنند و خودشان را ملزم به انجام آن می کنند.

۳. توسعه ی فردی روزانه


افراد موفق همیشه به دنبال راه هایی برای رشد و توسعه ی خودشان هستند. هر روز مطالعه می کنند و در حرفه ی خودشان مانند دانشجویان رفتار می کنند. هرگز وقت شان را صرف فعالیت هایی نمی کنند که می دانند آنها را به اهداف شان نزدیک تر نمی کند. اخیرا در رویدادی که با میزبانی «بِرِندن بِرچارد»، نویسنده ی آمریکایی، برگزار شد. این نویسنده می گفت همیشه برای خلق امور تازه وقت می گذارد.

افراد موفقی مانند بِرچارد می دانند که زمان باارزش تر از آن است که بگذارند هدر برود. آنها وقت شان را صرف کارهایی می کنند که برای کسب وکارشان منفعت ایجاد کند. تعهد داشتن نسبت به رشد و توسعه ی فردی به این معنا است که فعالیت هایی داشته باشید که شما را به چالش بکشند. راه هایی را بیابید تا دانش تان را گسترش دهید. این همیشه آسان نیست، اما افراد در مواجهه با عواملی رشد می کنند که آنها را به چالش بکشند. هنگامی که دانش تان افزایش یابد، فرصت ها خودشان ظاهر می شوند.

  

۴. مراقبت منظم از سلامت فردی


افراد موفق هر روز و همیشه تلاش می کنند که تغذیه ی سالم داشته باشند و ورزش کنند. تغذیه ی صحیح بیشترین اهمیت را دارد. ورزش روزانه نیز می تواند به یک عادت منظم تبدیل شود، درست مانند دوش گرفتن! افرادی که هر روز ورزش می کنند، انرژی بیشتری برای انجام کارها دارند. وضعیت شما در این مورد چگونه است؟

  

۵. وقت گذاشتن برای ایجاد ارتباطات


افراد موفق افرادی اجتماعی هستند. آنها در طول روز زمانی را صرف تقویت پیوندهای دوستانه شان می کنند و با دیگران روابط بلندمدت برقرار می کنند. شبکه سازی کاری است که همیشه انجام می دهند. آنها با آشنایان شان ارتباط برقرار می کنند و راه هایی برای کمک به آنها می یابند، بدون اینکه انتظار پاداش و منفعتی داشته باشند. جمله ی معروفی وجود دارد که زیباترین صدای روی زمین، شنیدن نام تان است.

پس یادگیری نام تمام افرادی را که ملاقات می کنید، جزو اهداف تان قرار دهید. آیا وقتی کسی نام شما را به یاد دارد، خوشحال نمی شوید؟ افراد زیادی هستند که خوشحال می شوند! پس متفاوت باشید و نام افراد را به خاطر بسپارید.

  

۶. میانه روی در کارها


اگر در فعالیت های تان میانه رو باشید، آنگاه زندگی تان تعادل خواهد یافت. این به معنای متعادل بودن در کار، خوردوخوراک، ورزش، مصرف نوشیدنی ها، تلویزیون نگاه کردن، استفاده از اینترنت و سایر کارها است. در نتیجه ی این کار، افراد از هم نشینی با شما لذت می برند. اگر افراد در کنارِ شما بودن را دوست داشته باشند، آنگاه شما به همکاری با دیگران یا یافتن شریک کاری جدیدی برای توسعه ی کسب وکارتان، تمایل بیشتری پیدا خواهید کرد.

  

۷. به انجام رساندن کارها


کار امروز را به فردا نیندازید و همین حالا تمامش کنید! همه ی افراد ترس هایی دارند، اما افراد موفق ترس های شان را پشت سر می گذارند. آنها کارها را به تعویق نمی اندازند و به هر قیمتی، کارهای مهم را انجام می دهند. کورلی در کتابِ «عادات ثروتمندان»، توضیح می دهد که هنگامی که فکر عقب انداختن کاری به ذهنتان می آید، با گفتن جمله ی «همین حالا انجامش بده!» فورا از ذهنتان بیرونش کنید. اگر ضروری است، ۱۰۰ بار هم که شده، این جمله را تکرار کنید. اما تا زمانی که کارتان تمام نشده است، از آن دست نکشید.

۸. مثبت به نظر رسیدن


موفق ترین فردی را که می شناسید، درنظر بگیرید. این فرد مثبت است یا منفی؟ به احتمال زیاد او فردی مثبت، مشتاق، پرانرژی و شاد است. چنین فردی تصمیم گرفته است که خوبی ها را در خودش و در دیگران ببیند. برای این شخص، مشکلات فقط فرصت هایی هستند که باید کشف شوند. مردم هر روز با اخبارِ رویدادها و اعمال ناگوار بمباران می شوند. افراد موفق تا جایی که بتوانند خودشان را در معرض چنین خبرهایی قرار نمی دهند و در عوض تصمیم می گیرند که ذهن شان را با ایده های مثبتِ کتاب ها و مجله ها پر کنند.

  

۹. به طور منظم پس انداز کردن


طبق گفته های کورلی، افراد موفق ۱۰ تا ۲۰ درصدِ درآمد ناخالص شان را پس انداز یا سرمایه گذاری می کنند یا برای بازنشستگی شان برنامه ریزی می کنند. همه ی افراد توانایی این کار را ندارند، اما مهم این است شما چند درصد کنار می گذارید؟

  

۱۰. کنار گذاشتن افکار محدودکننده


افراد موفق بر افکار و هیجانات شان مسلط هستند و به محض اینکه افکار بد وارد ذهنشان می شوند، آنها هر چیزی را که توانایی شان را برای موفقیت در وظیفه ی کنونی به چالش می کشد، از سرشان بیرون می کنند. آنها خودشان را با افکار منفی معطل نمی کنند. با خودشان مثبت حرف می زنند و از خودشان خیلی انتقاد نمی کنند. آنها افکار منفی را با اندیشه های خوب جایگزین می کنند. از آنجا که افراد موفق به توسعه ی فردیِ روزانه متعهدند و همیشه درگیر کارهای مثبت هستند، به خودشان فرصت غرق شدن در احساسات منفی را نمی دهند.

  

۱۱. به اندازه خرج کردن


افراد ثروتمند از ولخرجی اجتناب می کنند. اما در میان افرادی که با مشکلات مالی دست وپنجه نرم می کنند، برخی افراد بیش از «دخل »شان «خرج» می کنند. چنین افرادی پشت سر هم چِک می کشند و قرض می گیرند. اگر شما نیز اینگونه هستید، همین امروز عزم تان را جزم کنید که وضعیت تان را تغییر دهید.

  

۱۲. مطالعه ی روزانه

افراد موفق روزانه دست کم ۳۰ دقیقه مطالعه می کنند. مطالعه ، دانش و مهارت شما را افزایش می دهد. هنگامی که مطالعه می کنید، اغلب به دنبال پیشرفت خودتان هستید. پس این کار به طور خودکار شما را از هم قطاران تان متمایز می کند و درنتیجه شما برتر از آنها خواهید بود.منبع:

http://digiservat.com/?p=1474

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 12 گام برای بدست آوردن ثروت و موفقیت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بدست آوردن موفقیت ، رسیدن به ثروت ، بدست آوردن ثروت ، رسیدن به موفقیت