مسبی
چه روش هایی برای جذب مشتری از طریق اینترنت مفید است؟

چه روش هایی برای جذب مشتری از طریق اینترنت مفید است؟

ویرایش: 1395/11/2
نویسنده: مسبي دات كام
در دنیای مجازی مانند دنیای واقعی برای جذب مشتری باید استراتژی خاصی داشته باشیم. استراتژی باید بر اساس نوع مخاطبین و با توجه به بازخورد هایی که از مخاطبین می گیریم باشد. با توجه به اینکه تقریبا ۸۰ درصد وب سایت ها جنبه تجاری دارند و با هدف کسب درآمد راه اندازی شده اند پس اینترنت می تواند باعث افزایش فروش محصول شما شود. برای جذب مشتری از طریق اینترنت علاوه بر یک وب سایت باید با اصول بازاریابی اینترنتی آشنایی داشته باشید. و همچنین تحقیقات نشان داده حجم بالای تبلیغات موجب می شود مشتری بیش از حد در مورد نحوه خرید خود فکر کند این مساله در واقع احتمال منصرف شدن وی را از خرید کردن بالا می برد و به اعتبار برند صدمه می زند پس باید در این فرآیند ساده سازی کنیم. ساده سازی فرایند تصمیم گیری، که احتمال خرید مشتری از برندشما و احتمال اینکه مشتری آن را به دیگران پیشنهاد دهد افزایش می دهد.

روش های جذب مشتری از طریق اینترنت:

1. بهینه سازی برای موتورهای جستجو
موثرترین راه ممکن برای جذب مشتری از طریق اینترنت بهینه سازی وب سایت برای گوگل است واز این طریق مشتری زیادی را می توان جذب کرد.

2. شبکه های اجتماعی:
شبکه های اجتماعی امروزه در میان کاربران پرطرفدارشده که می توانید از این طریق بیشترین مشتری را جذب کرد فقط کافی است یک صفحه مخصوص به خود ایجاد کنید و در زمینه تخصصی خود یا در مورد محصولی که قصد فروش آن را دارید، اطاعاتی در این شبکه ها به اشتراک بگذارید. برای صفحه خود یک آرم و لوگوی مخصوص وب سایت خود طراحی کنید.

3. شعارهای تبلیغاتی:
شعارهای تبلیغاتی یکی از راهکارهایی است که باعث می شود حجم بیشتری از مخاطبان با محصولات و کالا های شما آشنا شوند بنابراین مصرف کنندگان بیشتری می توانند از محصولات برند شما استفاده کنند.
شعارهای تبلیغاتی برای استفاده در صفحات وب و متن آگهی، یک کار حرفه ای است شعارهای تبلیغاتی مثل عناوین مقالات و یا تیتر اخبار بایستی مخاطب یا مشتری احتمالی را به خود جذب کنند. گیرایی و جذابیت شعار تبلیغاتی برای بالا بردن فروش کافی نیست، نگارش حرفه ای، خلاقیت، و رنگ و لعاب دادن به آنچه برای جذب، حفظ و افزایش تعداد مشتریان است که به عنوان یک کار حرفه ای مد نظر است.

4. استفاده از عبارت های قدرتمند برای جذب مشتری:
قدرتمندترین واژه ها می توانند قدرتمندترین عبارت ها را بیافرینند. در استراتژی های تولید و نیز بازاریابی، بایستی قدرتمندترین آمال و آرزوها، قدرتمندترین و موثرترین تصاویر را خلق کرد و با استفاده از قدرتمندترین عبارت ها، احساسات مشتری بالقوه یا بالفعل را هدف قرار داد.

5. ارسال ایمیل تبلیغات و گروهی:
ارسال ایمیل گروهی فقط در صورتی برای شما مفید است که راه اندازی سایت خود را با محتوای مفید و لینک های صحیح انجام داده باشید. طراحی ایمیل تبلیغاتی خود را به همراه زمان بندی ارسال ایمیل های گروهی و انبوه به شرکت های معتبر و با سابقه در این رابطه سفارش دهید.

6. بنرهای تبلیغاتی:
نمایش بنر تبلیغاتی در وبسایت های مرتبط با کسب و کار و موضوع شما می تواند موجب افزایش بازدید سایت شما و درنهایت افزایش فروش شما داشته باشد. در صورتی که طراحی بنر های شما بدرستی و با اصول صورت بگیرد و همچنین صفحه فرود (landing page) مناسبی را برای کاربر در نظر گرفته باشید می توانید بازدهی فوق العاده ای را به همراه داشته باشد.

7. خود را به جای مشتری بگذارید:
همیشه خود را به جای مشتری بگذارید و آنگاه از خود بپرسید. آیا این سازمان از ورود من استقبال می کند. آیا این سازمان محصول خوبی را عرضه می کند، آیا این سازمان از ما سوء استفاده نمی کنند و …. هر قدر مشتری را بیشتر درک کنیم توازن بیین مشتری و محصول خوب خواهد بود.

باید به این نکته توجه کنیم که مشتریها بیش از هرچیزی به دنبال یک محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند و برای جذب مشتری ارتباط خوب با مشتری و داشتن فن بیان مناسب در قسمت پشتیبانی لازمه.


منبع:

http://banner-design.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


سيد مهدي نصرالهي (22:34   1395/11/20)

مطلب خلاصه و مفیدی بود.
با تشکر کد: 5883


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چه روش هایی برای جذب مشتری از طریق اینترنت مفید است؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جذب مشتری ، روش های جذب مشتری ، یافتن مشتری