مسبی
ایرباس امسال یک خودروی پرنده را به پرواز در می آورد

ایرباس امسال یک خودروی پرنده را به پرواز در می آورد

ویرایش: 1395/10/28
نویسنده: مسبي دات كام
گروه ایرباس امروز اعلام کرد که قصد دارد نمونه اولیه تاکسی خودران پرنده تک سرنشین را تا پایان سال 2017 به پرواز درآورد. این غول دنیای هوانوردی به تاکسی های پرنده به عنوان گام بعدی که باید در حوزه حمل و نقل شهری برداشته شود می نگرد و امیدوار است که در نهایت بتواند شبکه ای از این وسایل نقلیه را توسعه دهد که امکان استفاده از آنها از طریق یک اپلیکیشن مانند آنچه در حال حاضر در سرویس هایی مانند اوبر دیده می شود وجود داشته باشد.

بخشی از گروه حمل و نقل هوایی شهری کمپانی ایرباس که در تولید وسایلی با قابلیت پرواز و فرود عمودی (VTOL) فعالیت دارد، در این وسیله نقلیه از چندین ملخ استفاده خواهد کرد که امکان پروازی مشابه هلیکوپتر را برای آن فراهم کند ولی در عین حال پرواز آن بیشتر به هواپیماهای پروانه دار شباهت خواهد داشت. هنوز جزییاتی در خصوص طراحی دقیق این وسیله در دست نیست، اما احتمالا نمونه اولیه از 4 ملخ استفاده می کند که ظاهر آن را به پهپادهای کوادکوپتری Ehang بسیار نزدیک می کند.

ایرباس


تام اندرس، مدیر عامل ایرباس، در کنفرانس فناوری دیجیتال DLD در مونیخ گفت:
صد سال پیش سرویس حمل و نقل شهری به زیر زمین منتقل شد، حالا ما از فناوری برخوردار هستیم که می تواند حمل و نقل شهری را به فضای بالای زمین منتقل کند.
اندرس همچنین افزود که علاوه بر پرواز آزمایشی نمونه اولیه خودروی پرنده تک سرنشین تا پایان سال جاری، ایرباس امیدوار است تا سال 2021 هواپیمایی را خاص مسافت های کوتاه تولید کند.


به نظر می رسد ایرباس به عنوان بزرگترین تولیدکننده هلیکوپتر و همچنین طیف وسیعی از هواپیماهای مسافربری و نظامی، در جایگاهی قرار دارد که بتواند تاکسی های پرنده شهرهای آینده را تولید کند. البته هنوز هم تصور تولید خودروی پرنده تا اوایل دهه 2020 هدفی غیر قابل تصور است، بخصوص که ایرباس قصد دارد یک تاکسی پرنده کاملا الکتریکی تولید کند.منبع: شهر خبر
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ایرباس امسال یک خودروی پرنده را به پرواز در می آورد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خودروی پرنده ، خودروی پرنده ایرباس ، ماشین پرنده ایرباس