مسبی
سریع‌ترین خودروی سوپر اسپرت الکتریکی دنیا معرفی شد

سریع‌ترین خودروی سوپر اسپرت الکتریکی دنیا معرفی شد

ویرایش: 1395/9/2
نویسنده: مسبي دات كام

شرکت چینی NextEV ادعا کرده که سریع‌ترین خودروی سوپر اسپرت دنیا را ساخته است. خودرویی که NIO EP9 نام دارد و توانسته به عنوان یکی از سریع‌ترین خودروهای سوپر اسپرت الکتریکی در پیست Nürburgring شناخته شود.

البته هنوز مشخص نشده که اتومبیل جدید شرکت NextEV به شکل تجاری راهی بازار می‌شود یا خیر. خیلی‌ها به این موضوع اشاره کرده‌اند که این محصول یک خودروی لوکس خواهد بود؛ اما خیلی‌ها هم دوست دارند که آن را به عنوان یک اتومبیل تجاری در بازار ببینند. البته رییس این شرکت گفته که خرید خودروهای الکتریکی برای همه‌ی مردم به یک موضوع معمولی تبدیل خواهد شد و به همین دلیل بازار این محصولات در حال رشد است.

این خودرو چهار موتور جداگانه و چهار جعبه دنده مجزا دارد. خودروی EP9 می‌تواند ۱ مگاوات انرژی تولید کند و در کمتر از ۷٫۱ ثانیه سرعت آن از ۰ به ۲۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. حتی مشخص شده که با ۴۵ دقیقه شارژ کردن این اتومبیل، می‌توان ۴۲۷ کیلومتر را طی کرد.

در حال حاضر این خودرو یک سرو گردن بهتر از سایر اتومبیل‌های الکتریکی بازار به حساب می آید؛ اما باید منتظر آزمایش‌های رسمی باشیم. در ادامه می‌توانید تصاویر EP9 را مشاهده کنید:

ep9_nurburgring_3

ep9_nurburgring_4

ep9_nurburgring_5

ep9_nurburgring_6
  
NIO_EP9_batteries
  
nio_ep9_front


   nio_ep9_front_top_1

   
nio_ep9_front34


منبع: دیجیکالا مگ
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سریع‌ترین خودروی سوپر اسپرت الکتریکی دنیا معرفی شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سریع‌ترین خودرو ، اسپرت الکتریکی ، خودروی سوپر اسپرت