مسبی
اگر این کارها را انجام دهید در آینده احساس پشیمانی نمی کنید

اگر این کارها را انجام دهید در آینده احساس پشیمانی نمی کنید

ویرایش: 1395/8/30
نویسنده: مسبي دات كام
تعیین هدف مهمترین شرط رسیدن به موفقیت
هر فرد در زندگی باید یک هدف عالی برای خودش داشته باشد و در طول زندگی سعی کند تا حد امکان به آن هدف دست پیدا کند و اگر به دلایلی نتوانست تا حد امکان تلاش خود را انجام داده باشد، این هدف در عین حال باید منطقی و قابل دسترس باشد و اهداف رویایی غیرقابل تحقق چیزی جز اتلاف وقت نیست.

روحیه خلاق و ماجراجو شرط رسیدن به قله خوشبختی
افراد بی انگیزه معمولا در زندگی موفق نمی شوند و به دلیل دید منفی که نسبت به خود دارند توانایی ها و قابلیت های خود را باور ندارند و نمی توانند از آنها استفاده کنند، فقدان اعتماد به نفس و ناامیدی در این افراد باعث می شود تا دیگران نیز در موقعیت های مهم و سرنوشت ساز به آنها تکیه نکنند و به این ترتیب به فردی شکست خورده در زندگی تبدیل می شوند.
داشتن روحیه مثبت و روحیه ماجراجو می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و انگیزه برای زندگی شود و به این ترتیب فرد در زندگی به موفقیت و خوشبختی می رسد.

مهربانی و احساس نوع دوستی رمز شادی و سلامت
دوست داشتن همنوعان و کمک و دستگیری به آنها، کینه ای نبودن ، سپری کردن زمان با کودکان و افراد سالمند و کمک به آنها، شرکت در فعالیت های خیر خواهانه  عشق ورزیدن به اقوام ، همسر و فرزندان همگی می تواند سبب سلامت روحی و جسمی فرد و جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در طول عمر شود.
مهربانی به دیگران باعث می شود تا در شرایط سخت دیگران نیز به یاری فرد بیایند و دست او را بگیرند و در مشکلات همراه او باشند.

عاشق کار خود باشید تا پیشرفت کنید
برای موفقیت در زندگی تعیین هدف تحصیلی و شغلی بسیار مهم است و افراد در شغلی که آن را دوست دارند و به نوعی عاشق آن هستند موفق تر از سایرین هستند اما اگر هم شغلی که اکنون دارید شغل ایده آل شما نیست برای حفظ سلامت و شاد زندگی کردن باید سعی کنید آن را دوست داشته باشید، به جنبه های خوب شغلتان فکر کنید و نیز سعی کنید با همکاران و محیط کارتان ارتباط خوب و دوستانه برقرار کنید در هر شغلی با سعی و تلاش و تحقیق می توان موفق شد و در کنار آن می توانید به صورت تفریحی درباره شغل ایده آل خود مطالعه و تحقیق کنید.

منظم و با برنامه باشید
داشتن یک لیست از کارها و برنامه ها به صورت روزانه و هفتگی می تواند شما را از بسیاری از افراد در موقعیت شما جلوتر بیندازد، با داشتن برنامه از پیش تنظیم شده از خواب بیدار شوید و به زندگی لبخند بزنید تا موفق باشید به این ترتیب از کارها پیشی می گیریدو حتی زمان بیشتری برای فراغت و استراحت پیدا می کنید.

دروغ گویی بدترین آفت زندگی
با خودتان و دیگران صادق باشید و هرگز دروغ نگویید زیرا نمی توان همیشه رازها را پنهان نگه داشت. به توانایی ها و امکاناتی که در اختیار دارید مطمئن باشید و بدانید با همین ابزارها در زندگی موفق می شوید و هرگز در آینده حسرت روزهای گذشته را نمی خورید و از لحظه لحظه زندگی لذت می برید.


منبع:

http://www.yjc.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اگر این کارها را انجام دهید در آینده احساس پشیمانی نمی کنید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تعیین هدف ، خوشبختی ، روحیه خلاق ، انگیزه ، پیشرفت