مسبی
راه اندازی سایت کسب و کار آنلاین
روش‌های مختلف زیبایی بینی بدون جراحی

روش‌های مختلف زیبایی بینی بدون جراحی


تاریخ بروزرسانی: 2 سال قبل
صاحب آگهی: drmostoufi
تلفن: 02188193964
ایمیل: info at drmostoufi.com
گفتگوی خصوصی با صاحب آگهی

بسیاری از مردم برای داشتن بینی زیبا و خوش فرم حاضر به پذیرفتن ریسک بالای عمل های جراحی هستند اما عده زیادی هم به دلایل مختلفی از قبیل: ابتلا به بیماری های زمینه ای، ایمنی پایین، خطرهای احتمالی و یا عوارض جانبی عمل، همچنین هزینه های بسیار بالای اینگونه عمل ها، زیبایی بینی بدون جراحی را تجربه خواهند کرد. خوشبختانه امروزه اصلاح اشکالات ظاهری بینی و فرم دهی به آن یا باصطلاح لیفت بینی بدون جراحی نیز ممکن شده است که در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود.
لیفت بینی چیست؟

پزشکان در بعضی موارد برای انجام عمل زیبایی بینی حتماً لازم نیست از روش جراحی استفاده کنند اما در بسیاری از موارد مربوط به نقایص مادرزادی، حوادث ورزشی یا تصادفات، برای رفع عدم تناسب در بینی، از طریق جراحی لیفت بینی را انجام داده و این نقایص را رفع می کنند. نکته جالب توجه اینکه عمل لیفت بینی را می توان تقریباً برای تمامی افراد و بدون هیچ محدودیتی انجام داد. لیفت روی بخش های مختلف بینی ازجمله تیغه، قوز، پره ها، نوک و پوست انجام می گردد. حتی در مواردی برای رفع مشکلات تنفسی و یا انحراف بینی نیز از لیفت کمک می گیرند.


روش های مختلف لیفت بینی

لیفت بینی به دو روش کلی با جراحی و بدون جراحی تقسیم می شوند. روش بدون جراحی برای عده ای که از عمل های جراحی واهمه داشته و یا به بیماری خاصی مبتلا هستند، مناسب تر می باشد. زیرا در این روش نه تنها عمل لیفت بدون بیهوشی صورت می گیرد بلکه از جای زخم نیز خبری نخواهد بود. تفاوت لیفت بدون جراحی با لیفت از طریق جراحی در ماندگاری کمتر آن است. در ادامه روش های مختلف لیفت بدون جراحی را شرح می دهیم.


لیفت بینی با تزریق ژل

از این روش که رفع نقایص با تزریق ژل یا فیلر انجام می شود، برای نواقصی چون افتادگی بینی، بیرون زدگی غضروف یا وجود زخم روی بینی کاربرد دارد و می تواند در حد رفع انحراف یا قوز ظاهری بینی مفید باشد اما قادر به حل مشکلات اساسی نیست. میزان رضایت از نتیجه این عمل، به عواملی همانند سن شخص، نوع ژل مورد استفاده و بافت پوست بستگی داشته و تاثیر آن بین یک تا یک سال و نیم ماندگاری خواهد داشت. برای آنکه جوانی، زیبایی و همچنین خاصیت ارتجاعی پوست بازگردد، باید از ژل هایی برای تزریق استفاده کرد که حاوی هیالورونیک اسید باشند.


لیفت بینی با نخ

در این روش پزشک نخ هایی از جنس نخ بخیه قابل جذب را در قسمت های مختلف بینی شخص قرار داده و با در نظر گرفتن نوع و محل ناهمواری و یا نقص، نخ ها را کشیده و در حالت مناسب ثابت می کند تا بینی فرم بهتری پیدا کرده و در همان حالت باقی بماند. اما پس از گذشت زمان تقریبی بین یک تا دو سال، نخ ها جذب شده و بینی به حالت قبلی خود بازمی گردد و نیاز به ترمیم مجدد دارد.


توصیه های پیش از انجام لیفت بینی

در مورد عمل لیفت بینی نیز توصیه هایی جهت آماده سازی پیش از عمل وجود دارد که رعایت آنها ضروری است ازجمله:

  • آگاه کردن پزشک معالج در صورت ابتلا به هر گونه بیماری
  • قطع مصرف داروهای رقیق کننده و ضد التهابی از دو هفته پیش از عمل
  • پرهیز از مصرف الکل، مخدر و دخانیات بویژه سیگار از دو هفته قبل از عمل

مراقبت های پس از انجام لیفت بینی

پس از انجام عمل لیفت بینی ، برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است مراقبت هایی مورد توجه قرار گیرد تا زمان لازم سپری شده و فرم بینی به حالت دلخواه ثابت گردد. این مرقبت ها به شرح ذیل اند:

  • قرار دادن اسپلینت روی بینی تا حدود یک هفته پس از لیفت
  • مرتفع قرار دادن سر هنگام خواب و پرهیز از خم کردن سر
  • استفاده از کمپرس سرد هر سه یا چهار ساعت به مدت پانزده دقیقه
  • پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
  • عدم انجام ورزش های شدید و پرتنش
  • قطع داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین تحت نظر پزشک
  • پرهیز از مصرف دخانیات


جمع بندی

تزریق ژل برای لیفت بینی

با بررسی انواع روش های لیفت بینی به این نتیجه می رسیم که با توجه به ریسک بالای جراحی، هزینه زیاد و ترس از بیهوشی، روش های لیفت بینی بدون جراحی بسیار مفید و محبوب است علی الخصوص با در نظر گرفتن اینکه در این روش بافت ها و مخاط بدون تغییر مانده و در صورت عدم رضایت فرد از شکل ظاهری بینی، قابلیت بازگشت به حالت اولیه را دارد.


به عنوان نکته ی پایانی نا گفته نماند بهتر است حتما با یک پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید تا او بنا بر اولویت ها و درخواست شما بهترین متد لیفت بینی را معرفی کند.

روش‌های مختلف زیبایی بینی بدون جراحی
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره روش‌های مختلف زیبایی بینی بدون جراحی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: زیبایی بینی ، زیبایی بینی بدون جراحی