مسبی

فروش محصولات و فروش فایلهای شما

اگر کالا، محصول یا فایل هایی برای فروش دارید و می خواهید سایت مسبی، برای شما مشتری پیدا کند، می توانید از این بخش استفاده کنید و به ثبت محصولات خود بپردازید. ما برای محصولات شما مشتری پیدا می کنیم. و پس از فروش، درصدی از مبلغ فروش (به انتخاب خود شما) به سایت مسبی تعلق می گیرد.
در سایت مسبی، فروشنده به کسی گفته می شود که خودش تولید کننده محصول است یا اینکه مجوز فروش محصولات تولیدکنندگان دیگر را دارد.

فروشنده نباید خودش واسطه فروشنده دیگر باشد بلکه می بایست مستقیما عرضه کننده و فروشنده محصول باشد. یعنی محصول را در اختیار داشته باشد و مسوولیت فروش آن را مستقیما به عهده بگیرد.

 لازم است فروشنده دارای یک سایت پویا که شامل تمامی محصولاتش هست باشد. دامین آن سایت به نام خود فروشنده و یا به نام شرکت وی باشد.

قابل توجه فروشندگان عزیز:

بازاریاب های سایت مسبی، توسط لینک بازاریابی، مشتری را به صفحه سفارش محصول هدایت می کنند.
هر گاه یک کاربر، محصول شما را سفارش دهد، بلافاصله در پنل شما (در بخش سفارشات) ثبت می شود. شما می توانید با کلیک بر سفارشات منتظر پرداخت، سفارشات را مشاهده كنيد و با کلیک بر هر سفارش وارد جزییات آن سفارش شوید. با استفاده از آیکن ارسال پیام، می توانید توضیحات تکمیلی خود را برای سفارش دهنده ارسال کنید.

اگر مشتری مبلغ سفارش را به سایت پرداخت کند، سفارش وی به وضعیت پرداخت شده تبدیل می شود و مبلغ سفارش به موجودی شما افزوده می گردد و پورسانت آن از موجودی شما کم می شود. سفارشاتی که وضعیتشان پرداخت شده است می بایست توسط شما به آدرس مشتری ارسال شوند (البته محصولات غیر دانلودی). هر سفارشی را که به آدرس مشتری ارسال کردید لازم است حتما کد مرسوله را در فیلد مربوطه وارد کنید تا سفارش به وضعیت ارسال شده تبدیل شود.
ما سفارشات ارسال شده را از طریق کد مرسوله و با استفاده از سایت http://itemtracking.post.ir پیگیری می کنیم. هر سفارش به دست مشتری برسد، به وضعیت تحویل شده تبدیل می شود.
شما می توانید از طریق بخش برداشتها، موجودی خود را برداشت کنید.

محصولاتی که از طریق پست به دست مشتری می رسند:
سایت مسبی مشتری را به فروشنده معرفی می کند و مبلغ سفارش را از مشتری اخذ می کند و به موجودی فروشنده می افزاید و آدرس پستی مشتری را در اختیار فروشنده قرار می دهد. مسوولیت ارسال و تحویل کالا به مشتری به عهده خود فروشنده می باشد.

ارسال سفارشات به عهده خود فروشنده می باشد. فروشنده باید سفارشات را از طریق پست ارسال کرده و کد مرسوله را برای آن سفارش در فیلد مربوطه ثبت کند. زیرا فقط در این صورت ما می توانیم سفارش را پیگیری کرده و مبلغ سفارش را برای فروشنده قابل برداشت کنیم.

محصولات دانلودی:

اگر محصولات شما به صورت فایل است (دانلودی است) می توانید آن محصولات را ثبت کنید. تا سایت مسبی به صورت آنلاین آنها را بفروشد. در این روش، همه کارها از زمان ثبت سفارش تا تحویل فایل به مشتری، به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی به پیگیری سفارش توسط فروشنده نیست. بلکه فروشنده فقط ضمانت کننده محصول و پاسخگوی سوالات و مشکلات مشتریان خواهد بود.

شما می توانید انواع فایلهایی که خودتان طراحی کرده اید برای فروش در مسبی قرار دهید. فایلهای شما می توانند مجموعه عکس یا فیلم یا انیمیشن یا برنامه های کاربردی یا کتاب آموزشی تهیه شده توسط خودتان باشند. شرط پذیرش فایل شما این است که طراح آن خود شما باشید. بنابراین لازم است در فایلهای شما مشخصات شما ثبت شده باشد.
هر فردی می تواند فروشنده خوبی باشد و درآمد خوبی از این راه کسب کند. مثلا فرض کنید شما مجموعه ای زیبا از تصاویر مناظر طبیعی استان خود گردآوری کرده اید و اکنون قصد دارید آن را بفروشید. یا اینکه یک انیمیشن کوتاه طراحی کرده اید و قصد فروش آن را دارید یا یک برنامه جالب تولید کرده اید یا یک فایل pdf آموزشی نوشته اید. همه اینها محصولاتی هستند که متعلق به خود شما هستند و نام خودتان را به عنوان طراح در آنها می نویسید و برای فروش در مسبی آپلود می کنید. پس خود شما می توانید بدون کپی برداری از محصولات دیگران فروشنده محصولات اورجینال خودتان باشید و کسب درآمدی مناسب داشته باشید.

مشخصات مشتری چگونه در اختیار فروشنده قرار می گیرد؟
مشتری وارد سایت مسبی شده، سایر مشخصات و امکانات محصول را دقیق مطالعه و بررسی می کند، و در صورت تمایل به خرید آن محصول، ثبت سفارش می کند. اگر مشتری مبلغ سفارش را پرداخت کند، بلافاصله مشخصات سفارش دهنده از جمله آدرس پستی، در پنل فروشنده نیز ثبت می شود.

فروشنده باید هر روز به پنل خود وارد شود و با کلیک بر دکمه سفارشات پرداخت شده، کالاهای مربوطه را به آدرس پستی مشتری ها ارسال کرده و کد مرسوله را ثبت کند.

مهم: خطا و سهل انگاری از طرف فروشنده در ارسال کالا، هرگز مورد قبول نیست زیرا کوچکترین خطا و سهل انگاری از دید بازاریابها مخفی نخواهد بود و موجب دلسرد شدن آنها خواهد شد بنابراین مدیریت پیاپی پیگیر سفارشات و نحوه عکس العمل فروشنده نسبت به سفارشات می باشد.


مقررات کلی بخش فروشندگان:

فروشنده گرامی، لطفا قبل از ثبت نام، ابتدا مقررات زیر را به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایید.

    

  پورسانت محصول: در زمان ثبت محصول، در فیلد پورسانت محصول، درصدی از قیمت محصول را که بابت هر فروش می توانید به سایت مسبی بپردازید مشخص کنید. مسلما هر چه درصد بالاتری تعیین شود در تبلیغ و جذب مشتری برای محصول مؤثرتر خواهد بود. تعیین میزان پورسانت برعهده خود فروشنده می باشد. و نرخ آن درصدی از قیمت محصول است که فروشنده در زمان ثبت محصول تعیین می کند و مدیر مسبی پس از بررسی تایید می کند.


  اگر قصد ثبت محصولات دانلودی دارید، هر محصول دانلودی را به صورت یک فایل zip درآورید که در آن فایل زیپ، علاوه بر فایل یا فایلهای اصلی محصول، یک فایل متنی قرار دهید و در آن فایل متنی نام و ایمیل و تلفن خود را بنویسید و ذکر کنید که طراح و مسوولیت فروش این محصول به عهده خودتان می باشد. در زمانی که مشتری محصول را خریداری می کند و پرداخت آنلاین را انجام می دهد به صورت اتوماتیک لینک دانلود محصول برای وی تولید شده و در اختیارش قرار می گیرد.


  اگر قصد ثبت محصولات دانلودی دارید، باید خود شما تولیدکننده محصول باشید و مجوز فروش محصول را داشته باشید.


اگر محصول شما کتاب است، تمامی مشخصات کتاب مانند شماره شابک، نویسنده و انتشارات و... را در فیلد شرح محصول درج نمایید.


اگر محصول شما cd و dvd است باید مشخصات هولوگرام و یا پروانه نمایش آنها را در فیلد شرح محصول درج نمایید.


فروش، انجام و تدوین پایان نامه و پروژه و پروپزال دانشجویی پذیرفته نمی شود.


بانک ایمیل و بانک موبایل پذیرفته نمی شود.


فیلتر شکن و آموزش هک و آموزش دور زدن فیلتر پذیرفته نمی شود.


عرضه تجهیزات ماهواره مانند دیش، رسیور، LNB و DVB ... پذیرفته نمی شود.


عرضه لوازم جنسی مانند داروهای جنسی، لوازم زناشویی و ... پذیرفته نمی شود.


عرضه دارو مانند داروهای چاقی و لاغری، داروهای ترک اعتیاد و مکمل های ورزشی و ... پذیرفته نمی شود.


عرضه تجهیزات جاسوسی مانند دستگاههای شنود، ساعتهای دوربین دار، عینک دوربین دار و ... پذیرفته نمی شود.


عرضه اقلام نظامی مانند گاز اشک آور، گازهای بیهوشی، انواع شوکر و ... پذیرفته نمی شود.


عرضه اقلام مستهجن مانند فیلمهای مستهجن، فیلم آموزش رقص و ... پذیرفته نمی شود.


محصولات آموزش کسب درآمد اینترنتی و آموزش کسب درآمد از سایتهای اینترنتی و سرمایه گذاری اینترنتی پذیرفته نمی شوند.


نرم افزار پذیرفته نمی شود مگر اینکه طراح نرم افزار خود فروشنده باشد و نام و اطلاعات تماس وی در فایل اجرایی نرم افزار موجود باشد.


جهت پیگیری و ارسال سفارشات، بهتر است فروشنده هر روز حداقل یک بار به پنل خود وارد شود. بدیهی است مراجعه و پیگیری و توجه بیشتر فروشنده، تداوم همکاری دوجانبه را به همراه خواهد داشت.
تعهدنامه
تعهد نامه:
در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید، متن زیر را علامت زده، سپس ورود به بخش ثبت نام را کلیک نمایید.