مسبی
دانلود مقاله کامل در مورد برنامه درسی بهمراه چکیده

دانلود مقاله کامل در مورد برنامه درسی بهمراه چکیده


روش ارسال: دانلود فایل
حجم فایل: 0.18 مگابایت
نمودار قیمت قیمت برای شما: 8,000 تومان

معرفی محصول:
«چکیده»
برنامه درسی عبارتست از محتوا و جریان رسمی و غیر رسمی که از طریق آن، یادگیرندگان تحت نظارت مدرسه، معلومات و شیوه درک و فهم را به دست می‌آورند. رویکردهای برنامه ی درسی منعکس کننده ی نحوه ی برخورد و نقطه نظرات فرد نسبت به برنامه درسی است این رویکردها به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند. (1). رویکردهای علمی و فنی (2). رویکردهای غیر علمی و غیر فنی. رویکردهای علمی و فنی شامل گرایشهای چون؛ گرایش رفتاری، مدیریتی، سیستمی و علمی می‌باشد و رویکردهای غیر علمی و غیر فنی شامل گرایشهایی چون؛ گرایش بازسازان مفهومی و گرایش انسان گرا.

«مقدمه»
امروزه فهم و درک در مورد تحولات آموزش و پرورش در سراسر جهان، می‌تواند راه گشای کشورها برای دسترسی به تعلیم و تربیت مناسب باشد. برای نمونه، برنامه درسی در طول تاریخ کوتاه خود، تغییر و تحولات بسیاری را پذیرا بوده است. تا اوایل قرن بیستم، مفهوم برنامه درسی از پارچوب سنتی و محدود خود، که تنها به موضوع درسی محدود می‌شود؛ فراتر نمی رفت.

«مفهوم برنامه درسی»
کلمه ی برنامه درسی، معدل واژه انگلیسی «curriculum»، که این واژه ریشه لاستین دارد و به معنی «فاصله و مقدار راهی است که باید طی شود تا فرد به هدف خود برسد». رونالددال در تعریف برنامه ی درسی اشاره می‌کند که «برنامه درسی عبارتست از محتوا و جریان رسمی و غیر رسمی که از طریق آن، یادگیرندگان تحت نظارت مدرسه، معلومات و شیوه درک و فهم را به دست می‌آورند، یا مهارتها را فرد می‌گیرند و یا نگرش و ارزش گذاری یا نظام ارزشی خود را تغییر می‌دهند». همجنین او می نویسد: «هر مدرسه دارای یک برنامه ی درسی طراحی شده و رسمی، و یک برنامه درسی طراحی نشده، غیر رسمی و پنهان است.

«رویکردها و گرایشهای برنامه ی درسی»:
رویکرد برنامه ی درسی (curriculum Approach) منعکس کننده نحوه ی برخورد و نقطه نظرات فرد نسبت به برنامه ی درسی، مدرسه و جامعه است و رویکردهای برنامه ی درسی به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند:
1-رویکرد های علمی و فنی (Technical and scientific)
2- رویکردهای غیر علمی- غیر فنی (Nontechnial and Nonscientific)

«اصول برنامه ی درسی مبتنی بر مفاهیم»
1)برنامه درسی دربرگیرنده همه تجربیات آموزشی می‌باشد که در مدرسه عهده دار آن است.
2) برنامه ی درسی با تجربیات کودکان بیشتر مربوط است تا بر طرح های درسی معلمان یا کتابهای درسی.
3) برنامه ی درسی، فراتر از محتوای آموزشی است و تنها محتوا که برنامه درسی را می سازد.


برای مشاهده کامل این تحقیق لطفا آنرا خریداری نمائید.
دانلود مقاله کامل در مورد برنامه درسی بهمراه چکیده
دانلود مقاله کامل در مورد برنامه درسی بهمراه چکیده
دانلود مقاله کامل در مورد برنامه درسی بهمراه چکیده
تاریخ ثبت: 1392/5/19   تاریخ به روزرسانی: 1392/7/11
قیمت: 8,000 تومان
حجم فایل: 0.18 مگابایت
فروشگاه: ياس
پشتیبانی و نظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


صدیقه رجب زاده (11:45   1394/1/11)

من یک مقاله خارجی میخواهم که از2010به بالا باشد ودر مورد برنامه درسی هم باشد کد: 2039


 

ثبت سوال یا نظر:

شما می توانید درباره دانلود مقاله کامل در مورد برنامه درسی بهمراه چکیده نظر دهید یا سوال بپرسید. مسوول پشتیبانی محصول، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود:

نام و نام خانوادگی:

 


کلمات کلیدی: مفهوم برنامه درسی ،رویکردها و گرایشهای برنامه ی درسی ،اصول برنامه ی درسی مبتنی بر مفاهیم ،تغییر و نوآوری در برنامه ی درسی ،برنامه درسی پنهان ،برنامه ی درسی و نظریه ارزش ها ،نتیجه گیری

پشتیبانی: ياس
09152865260
پشتیبانی