مسبی
کرتانا و حرکت به سوی ساعت های هوشمند مایکروسافت!

کرتانا و حرکت به سوی ساعت های هوشمند مایکروسافت!

ویرایش: 1393/2/23
نویسنده: Traxtur


مایکروسافت همچنان تفکر رو به پیشرفت خود را حفظ کرده است … بعد از پروژه های عظیمی مثل ویندوز8 و ویندوزفون و گوشی های هوشمند!
انگار این تحولات به آن ها چسبیده است و دنبال اختراعات جدیدتری هستند!
این همان شعاری بود که ساتیا نادلا-مدیرعامل جدید مایکروسافت- به دنبال ان بوده است! یعنی دنیای بهتر!
اکنون ساخت ساعت های هوشمند در تیررس هدف مایکروسافت می باشد

ایده های اصلی این ساعت هوشمند در حال بررسی است و خبر مشخصی از نوع طراحی و کارکرد ان به بیرون درز نکرده است ! اما پیش بینی ها حاکی از آن است که مایکروسافت می خواهد ثبت اختراع کند و رقیب خود سامسونگ وGalaxy Gear آن را جا بگذارد!

شما در این ساعت ها ، می توانید ایکون های مختلف را داشته باشید و به برنامه های موجود در ان فقط با یک کلیک دسترسی داشته باشید.
به همراه این ساعت ها ،دستیار هوشمند صوتی کرتانا ، نرم افزار اسکایپ، بینگ، وتماس با دوستانتان و پیام دادن به آن ها ، کار با نرم افزارهای کاربردی دیگر را بر روی دستانتان (به جای ساعت های معمولی) ، احساس خواهید کرد!
نکته ی جالب در این ساعت ها ، وجود کرتانا خواهد بود ، به گونه ای که احتمالا به یاری وفادار برای شما تبدیل خواهد شد… اینکه کرتانا به ساعت های هوشمند راه یابد رویایی باورنکردنی است ! کرتانای اندیشمند در راه است !
اما دیگر امکانات ؛ موقعیت شما در این ساعت مشخص خواهد بود و خودتان نیز میتوانید اطرافتان را بررسی کنید ! احساسات شما و موقعیت عاطفی شما براساس ویژگی های فیزیکی بررسی می شود! با طراحی شیک خود می تواند شما را شیک پوش تر جلوه دهد !
آیکون های آتش برای مقدار کالری مصرفی ، آیکون قلب برای بررسی قلب شما ، و یا موزیک و فیلم و افیس ، از جمله مواردی است که انتظار ان می رود! در نتیجه ضربان قلب ، تناسب اندام ، نبض شما در دستان ساعت های هوشمند مایکروسافت خواهد بود
با ورود مایکروسافت به دنیای ساعت های هوشمند ، به احتمال زیاد شاهد حضور دیگر شرکت ها مثل اپل ، گوگل خواهیم بود! موقعیتی که می تواند روند رو به پیشرفت جهان هستی را با دگرگونی رو به رو کند


، مدیرتحقیقات درباره این فن آوری می گوید: ” مایکروسافت سه گزینه پیش روی خود دارد ، اینکه یک وسیله ی کاملا مستقل ایجاد کند، همچنین می تواند از سیستم عامل اندروید برای ساخت ساعت ها استفاده کند ، یا از ویندوزفون استفاده کند. اما نکته ی مهم این است که باید چیزی تولید شود که مصرف کنندگان جهانی را اغوا کند و ان ها را به هیجان وادارد ”
یکی از مواردی که لازم است مایکروسافت به آن دقت کند ، عمرباتری و قیمت تمام شده ی ساعت ها و وسایل الکترونیک پوششی است ! اینکه آن ها چقدر عمر باتری دارند و خاموش نشوند و مصرف کننده را اذیت نکند ! و همینطور قیمت ان ، دیگران را به خرید ترغیب کند ! در حالی که ساعت های هوشمند سامسونگ اکنون 250 یورو است !
مایکروسافت در مقابل خود دنیای بزرگ وسایل الکترونیک پوشیدنی را می بیند و این یک حرکت بزرگ و تاریخی برایشان خواهد بود !
بن وود در صحبتی دیگر می گوید : “این میدان نبرد بعدی ماست ! بعد از ثبت اختراع آن ، شروع به ساخت ان می شود تا بتوانیم یک زندگی باکیفیت بالا برای مردمی که از وسایل الکترونیک پوششی استفاده می کنند ، به ارمغان بیاوریم ”
سال 2014 می تواند سال ساعت های هوشمند باشد حتی اگر کسی به سمت آن ها نرود !
تکنولوژی به سمت هرچیزی در حال حرکت است حتی مسواک هایمان ! مراقب احساستان باشید !


منبع: http://winphone.ir/خبر-کرتانا-و-حرکت-به-سوی-ساعت-های-هو

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره کرتانا و حرکت به سوی ساعت های هوشمند مایکروسافت! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: فناوری ، ویندوز فون ، مایکروسافت ، وین فون ، کورتانا ، کرتانا ، نوکیا
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما