مسبی
مواد غذایی که باعث چاقی می‌شوند

مواد غذایی که باعث چاقی می‌شوند

ویرایش: 1392/9/28
نویسنده: alborzsell

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران افزود: این مسئله به ذائقه انسان بر می گردد.افزایش وزن و چاقی ضرورتاً به دلیل افزودن یک گروه مواد غذایی مانند چربی، شیرینی و نان و غیره ممکن است رخ ندهد.

وی خاطرنشان کرد: کودکانی که از سن کم با ذائقه شیرین و چرب ذائقه شان شکل می گیرد مادر خواسته یا ناخواسته به عنوان پاداش برای ساکت ماندن کودک تنقلات شیرین در آن قرار می دهد و این امر امکان افزایش وزن را زیاد می کند.

نیستانی با اشاره به اینکه چاقی با ذائقه افراد هم مرتبط است، تصریح کرد: در زمان تغذیه از 6 ماهگی به بعد مواد غذایی وارد رژیم غذایی کودک می‌شود که نباید مادر با ذائقه خود قیاس کند.

با بالا بودن محتوای غذا با سدیم و نمک که در بزرگسالی غذا های پر نمک طلب می کند و این در افزایش وزن و به مراتب بر پر فشاری خون تأثیر بسزایی دارد.

نیستانی گفت: مادران برای طعم پیدا کردن غذا به آن روغن بیشتری اضافه می کنند که چربی‌ها در مقایسه با قند ها کالری بیشتری نصیب بدن می کنند.


منبع: http://kamyabnews.ir/post/مادهایی-غذایی-

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مواد غذایی که باعث چاقی می‌شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رژیم ، غذا ، نان ، کودک ، چاقی ، تناسب ، rejim
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما