مسبی
لاریجانی:سیاستمدار ریشه دار فضا را آرام می کند،سیاستمدار بادکنکی توفان

لاریجانی:سیاستمدار ریشه دار فضا را آرام می کند،سیاستمدار بادکنکی توفان

ویرایش: 1392/9/22
نویسنده: paniz1994

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مرحوم عسگر اولادی در نظر دادن شجاع بود و مهم نبود که دیگران برایش فریاد بزنند. هرگاه احساس می کرد که باید خودش را هزینه کند سخن می گفت و هراسی نداشت.
به گزارش ایرنا، «علی لاریجانی» روز پنجشنبه در مراسم اربعین عسگر اولادی اظهار داشت:حزب موتلفه حزب ریشه داری است و از باقیات و صالحات مرحوم عسگر اولادی محسوب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد دستاوردهای مرحوم عسگر اولادی در تقویت جمهوری اسلامی و سامانبخشی امور سیاسی همچنان نقش داشته باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی عسگر اولادی را از سیاستمداران برجسته کشور دانست که خلا وجودی او به سادگی پر نمی شود .
لاریجانی گفت : مرحوم عسگر اولادی در طول بیش از نیم قرن در ساحت سیاسی کشور نقش موثری را ایفا کرد و امروز هم باید شناخت دقیق تری از رفتار سیاسی ایشان داشته باشیم.
وی ادامه داد: سیاستمداران باید در عرصه سیاست رفتار سنجیده و حکیمانه داشته باشند و طوفان زا نباشند و فرق سیاستمدار ریشه دار با سیاستمدار بادکنکی نیز در همین است.
رییس مجلس اضافه کرد: سیاست مدار بادکنکی تا فضا طوفانی نشود به فضا صعود نمی کند و سیاست مدار بادکنکی شرایط سیاسی را تا طوفانی نکند خود را نشان نمی دهد.
لاریجانی ادامه داد: سیاستمدار ریشه دار چون بر اساس حکمت حرکت می کند سعی در آرام کردن فضا دارد و در نفی دیگران زندگی نمی کند.
وی ادامه داد: سیاستمداران ریشه دار در فضایی که افکار پوپولیستی حاکم باشد نمی توانند فعالیت کنند و در فضای شک برانگیز رشد نمی یابند.
رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مرحوم عسگر اولادی بعد از انقلاب که نسبت به ریشه های انقلاب سوالاتی ایجاد می شد رفتار متین و مشفقانه ای داشت و سلوک ایشان در سالهای اخیر هم از سر حکمت و درد بود.
وی ادامه داد: ایشان تابع شرایط نبود بلکه شرایط را تغییر می داد و مثل سیاستمدارانی نبود که حقیقت را در خود معنی کرده و تابع شرایط باشند.
رییس مجلس شورای اسلامی سیاست اخلاق و تغییر مدن را جزء علوم عملی خواند و گفت: این علوم جزو علومی هستند که واقعیات را تغییر می دهند و در اخلاق و سیاست باید هدفدار زندگی کرد و سیاستمدار تاثیر گذار باید مطابق ارمانها واقعیات را به سمت اهداف بکشاند و مرحوم عسگر اولادی سیاستمداری بود که واقعیات را به سمت مرحله متعالی تر می کشاند و شرایط را تغییر می داد و سرمایه به حساب می آمد.
لاریجانی گفت: افرادی مثل عسگر اولادی از نفت با ارزش تر هستند و سرمایه ملی می باشند که با این افراد می توان کشور را بدون نفت اداره کرد.
وی مسلکی بودن را از شیوه های رفتاری مرحوم عسگر اولادی خواند و گفت: سلوک ایشان از نظر سیاسی بسیار مهم است و برای پست و منصب تلاش نمی کرد.
رییس مجلس اخلاق مداری را از دیگر وجوه شخصیتی مرحوم عسگر اولادی دانست و گفت: این رفتار حتی در مخاطبات ایشان در دوره دوم خرداد دیده می شد و نقدشان از سرحکمت بودکه نشان دهنده اصالت فکری و دینی ایشان بوده است.


منبع: http://amozande.ir/124180/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره لاریجانی:سیاستمدار ریشه دار فضا را آرام می کند،سیاستمدار بادکنکی توفان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: لاریجانی ، سیاستمدار ریشه دار فضا را آرام می کند ، سیاستمدار بادکنکی توفان ، مرحوم عسگر اولادی ، سخنان لاريجاني در مورد سياستمداران ، امور سیاسی ، دولت يازدهم ،
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما