مسبی
بالاترين و پايين ترين میانگین سرعت اینترنت در ميان کشور هاي جهان

بالاترين و پايين ترين میانگین سرعت اینترنت در ميان کشور هاي جهان

ویرایش: 1392/7/12
نویسنده: mehdi.k

اینترنت جدای از اینکه بعضی ها آن را به غلط یک دنیای مجازی می نامند، بستری برای ارتباط مردم با یکدیگر، و البته با شرکت ها و خدمات دهنده ها است و امکان می دهد خیلی از کارها را بدون حضور یا جا به جایی فیزیکی که به اتلاف وقت و انرژی می انجامد، و نیز بدون سوزاندن بنزین و چرک کردن برگه های کاغذ، انجام دهیم.

گرچه برخی افراد سرعت بالای اینترنت را یک دغدغه فوری نمی دانند، ولی واقعیت این است که در دنیای دیجیتال، انسان ها به اندازه کافی مشغله دارند که دیگر اعصاب خوردی بابت سرعت کم یا حتی پایداری اتصال اینترنت را بر نتابند. سرعت اینترنت یکی از شاخص های کیفیت زندگی مردم زمان ما است.

شماره 10: فنلاند

میانگین سرعت اینترنت فنلاند در سال میلادی قبل، 7.1 مگابیت بر ثانیه بود و حالا با 20٪ افزایش به 7.7 مگابیت بر ثانیه رسیده.

شماره 9: سوئد

این کشور شمالی در اروپا همه چیزهای خوب را یک جا دارد، البته به غیر از آب و هوا! سوئدی ها که پارسال میانگین سرعت اینترنتشان 7.3 مگابیت بر ثانیه بود حالا با رشد 29 درصدی به سرعت 8.3 مگابیت رسیده.

شماره 8: ایالات متحده

سرعت اینترنت ایالات متحده، در سال قبل به طور میانگین 7.4 مگابیت بود؛ یعنی 28٪ بالاتر از سال 2011. حالا که در سال 2013 هستیم میانگین سرعت به 8.6 مگابیت بر ثانیه رسیده.

شماره 7: هنگ کنگ

قرارداشتن زیر پرچم انگلیس باعث سرازیر شدن سرمایه های زیاد و در نتیجه رشد و توسعه زیرساخت ها در هنگ کنگ شده. در حالی که چین میانگین سرعتی معادل 1.7 مگابیت بر ثانیه دارد، هنگ کنگ به سرعت 9.3 مگابیت رسیده که 5.4٪ از سال قبل بهتر است.

شماره 6: جمهوری چک

چک ها سریع تر از یانکی ها و هنگ کنگی ها. از 8.1 مگابیت بر ثانیه در سال 2012، تا 9.6 مگابیت بر ثانیه در سال جاری میلادی، اختلافی 21 درصدی را شاهد هستیم که برای این کشور کوچک بسیار خوب است.

شماره 5: هلند

سرزمین لاله های نارنجی نیز در کنار جمهوری چک با میانگین سرعت 9.6 مگابیت بر ثانیه بالاتر از امریکا ایستاده که نسبت به سال 2013 یک واحد افزایش را نشان می دهد.

شماره 4: لتونی

میانگین سرعت اینترنت در این کشور کوچک اروپایی از 8.9 در سال 2012 با یک جهش 20 درصدی به 9.8 مگابیت بر ثانیه در سال جاری رسیده. خوش به حال شان.

شماره 3: سوییس

کشور بانک دارهای رازدار، امسال به میانگین سرعت 10.06 مگابیت بر ثانیه رسیده که رشد چشمگیری را نسبت به 8.7 مگابیت پارسال نشان می دهد.

شماره 2: ژاپن

کشوری جزیره ای در خاوردور، که گاه و بی گاه آماج زمین لرزه های مهیب قرار می گیرد ولی با این حال سرعت اینترنت آن با رشد 19 درصدی نسبت به سال قبل، از 10.8 به 11.6 مگابیت بر ثانیه می رسد.

شماره 1: کره جنوبی، برترین

کره جنوبی در خیلی چیزها اول است. سامسونگ پرفروش ترین برند موبایل دنیا است و بالاتر از اپل ایستاده. پس چرا اینترنت کره جنوبی پرسرعت تر از ایالات متحده نباشد؟ با میانگین سرعت 14 مگابیت بر ثانیه، کره ای ها بالاترین میانگین سرعت دسترسی به اینترنت را دارند. طنز قضیه اینجا است که نسبت به سال قبل با کاهش 13 درصدی هم روبرو شده اند و رتبه اولی شان همچنان حفظ شده!

کندترین ها: کوبا، لیبی، ایران و لائوس

در قاره امریکا کوبا میانگین سرعت 0.21 مگابیت بر ثانیه را دارد که حتی از هائیتی با سرعت 1.5 مگابیت بر ثانیه هم کمتر است.

در قاره افریقا میانگین سرعت اینترنت در لیبی جنگ زده تنها معادل 0.5 مگابیت بر ثانیه است. اریتره هم با 0.2 مگابیت در پایین تر سطح قابل تصور قرار دارد.

در خاورمیانه افغانستان میانگین سرعت 0.82 مگابیت بر ثانیه را دارد و یمن نیز با سرعت 0.78 مگابیت در جایگاهی پایین تر قرار گرفته. ولی پایین تر از هر دو آنها ایران با میانگین سرعت 0.63 مگابیت بر ثانیه قرار دارد.

در جنوب شرقی آسیا کشور لائوس با میانگین سرعت 0.96 مگابیت بر ثانیه پایین تر از همسایه های خود یعنی ویتنام (1.4 مگابیت)، کامبوج (1.5 مگابیت)، و تایلند (4.4 مگابیت) قرار گرفته.


منبع: http://gadgetnews.ir

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بالاترين و پايين ترين میانگین سرعت اینترنت در ميان کشور هاي جهان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سرعت اینترنت میان کشورهای جهان ، میانگین سرعت اینترنت ، میانگین سرعت اینترنت در ميان کشور هاي جهان ، سرعت اینترنت کشورهای جهان ، سرعت اینترنت در کل دنیا ، میانگین سرعت اینترنتی جهان ، سرعت اینترنت جهان
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما