مسبی
سزارین سیستم ایمنی نوزاد را ضعیف می کند

سزارین سیستم ایمنی نوزاد را ضعیف می کند

ویرایش: 1392/5/20
نویسنده: emarketing

نتایج جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است سیستم ایمنی نوزادانی که به روش سزارین متولد می شوند نسبت به نوزادانی که به طور طبیعی به دنیا آمده اند، ضعیف تر است.
دانش پژوهان می گویند برخی از انواع باکتری هایی که به طور طبیعی در زمان زایمان از مادر به نوزاد منتقل می شود، در نوزادانی که به شیوه سزارین متولد می شوند، کمتر است.

همین امر می تواند به خاطر کاهش سطح ایمنی، نوزادان سزارینی را بیشتر در خطر ابتلا به برخی بیماری ها از جمله آلرژی قرار دهد.

دانش پژوهان سوئدی باکتری های روده ای 24 نوزاد را که 9 مورد از آنها به شیوه سزارین متولد شده بودند مورد بررسی قرار دادند.

آنها این نمونه ها را وقتی که نوزادان یک هفته عمر داشتند بررسی کرده و دوباره در سن یک، سه، شش، 12 و 24 ماهگی نوزادان را مورد معاینه قرار داده و برای بررسی واکنش ایمنی نوزادان از آنها نمونه خون گرفتند.

این نتایج نشان داد نوزادان متولد شده به شیوه سزارین از وجود یک گروه مهم از باکتری های روده ای به نام Bacteroidetes بی بهره اند و یا نسبت به نوزادان متولد شده به شیوه طبیعی خیلی دیر این باکتری را کسب می کنند.

در برخی از نوزادان سزارینی Bacteroidetes تا یک سال پس از تولد نیز ظاهر نمی شود. این درحالی است که گستره کلی باکتری ها در بین کودکان متولد شده به شیوه سزارین بسیار پایین تر است.

متخصصان می گویند گروه های میکروبی موجود در سیستم گوارش نوزاد برای رشد آینده سیستم ایمنی او ضروری اند.

وجود باکتری های روده ای به منظور ارتقای سطح سیستم ایمنی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند آلرژی، دیابت و بیماری التهابی روده مهم و حیاتی هستند.

به گفته دانشمندان سیستم گوارش نوزادان در رحم مادر کاملا استریل است و درست پس از تولد باکتری های مهم از محیط و عمدتا از مادر وارد سیستم گوارش نوزاد می شود. از این رو نوزادانی که به شیوه سزارین متولد می شوند به دلیل عدم تماس با کانال تولد قادر به کسب این باکتری ها از بدن مادر نیستند.


منبع: http://mehrnews.com/detail/News/2112673

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره سزارین سیستم ایمنی نوزاد را ضعیف می کند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سیستم ایمنی نوزاد ، سزارین ، زایمان ، کاهش سطح ایمنی ، باکتری روده ، عوارض سزارین ، عوارض زایمان طبیعی ، عوارض زایمان
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما