مسبی
مسجدی بر روی آب!

مسجدی بر روی آب!

ویرایش: 1392/5/14
نویسنده: emarketing

مسجد حسن دوم، مسجدی است در شهر کازابلانکا یا دارالبیضاء در مغرب؛ مراکش. این مسجد از نظر وسعت پس از مسجدالحرام و مسجدالنبی با 20 هزار متر مربع مساحت قرار دارد. قسمتی از این مسجد در ساحل شهر کازابلانکا و بخشی از آن بر روی آب قرار دارد و با کمک‌های مردمی ساخته شده است. کار ساخت این مسجد در سال 1980 آغاز و در سال 1993 به پایان رسید. میشل پینیسیو، معمار فرانسوی، طراحی و معماری این مسجد را بر عهده داشته است.
مسجد حسن دوم، ظرفیت پذیرش 25 هزار نفر را دارد که از این تعداد، مکان نماز خواندن پنج هزار زن جدا شده و در کنار دریای آتلانتیک قرار دارد و با نورهای لیزری جهت مکه را از مناره‌های خود نشان می‌دهند که نور آن را می‌توان از فاصله چند مایلی در دریا مشاهده کرد.
دیوارهای این مسجد از بتون و مرمر ساخته شده و محوطه داخل آن دارای ستون‌های مرمری و گنبدی با حکاکی چوب است و دیواره‌های داخلی آن از گچ‌بری‌های بسیار زیبا برخوردار است. محوطه مرکزی مسجد دارای سقفی است که می‌توان آن را باز و بسته کرد. ارتفاع مناره‌های مسجد حسن دوم نیز 210 متر و مرتفع‌ترین بنای اسلامی است.


منبع: http://bashgah.tebyan.net/newindex.aspx?pid=253773

امتیاز دهی به مقاله
مسجدی بر روی آب!
مسجدی بر روی آب!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مسجدی بر روی آب! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: مسجد ، مسجد روی اب ، مسجدالحرام ، مسجد النبی ، گنبد ، گچ بری ، مکه ، مدینه
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما