مسبی
تولید پلاک دو تکه ای لغزنده اصلاح انحرافات مفصل زانو

تولید پلاک دو تکه ای لغزنده اصلاح انحرافات مفصل زانو

ویرایش: 1392/5/3
نویسنده: emarketing

دکتر ابراهیم زاده، رئیس مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: پژوهشگران ما توانستند نوعی پلاک در اصلاح انحرافات مفصل زانو تولید کنند که در کجی های زانو در جوانان و نوجوانان به کار می رود.

وی گفت: در عمل جراحی برای تثبیت استخوان از پلاک های آلیاژی استفاده می شود كه محققان ما توانستند نوعی پلاک منحصر به فرد طراحی کنند که لغزنده بوده و همزمان با اصلاح، تثبیت را در استخوان ایجاد می کند.

ابراهیم زاده تصریح کرد: تمام مراحل این طرح به اتمام رسیده و ثبت ملی نیز شده است، ثبت بین المللی آن نیز در حال انجام بوده و به تولید تجاری رسیده است.

رئیس مرکز تحقیقات ارتوپدی اظهار کرد: نسبت به مشابه خارجی 50 درصد ارزان تر است، اگر هزینه خارجی آن 2 میلیون تومان باشد تولید آن بسته به پیچ های مورد استفاده هزینه آن 500 تا یک میلیون تومان است.

وی خاطرنشان کرد: تغییرات قابل ملاحظه ای با نوع خارجی داشته و پیشرفته تر از نمونه های خارجی است./


منبع: http://www.yjc.ir/fa/news/4483993/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D9%

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره تولید پلاک دو تکه ای لغزنده اصلاح انحرافات مفصل زانو نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سلامتی ، زانو ، درد زانو ، درمان زانو درد ، مفصل زانو ، درمان درد زانو ، درد پا ، جراحی زانو ، عوض کردن زانو
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما