مسبی
هرگز هنگام غذا خوردن به تلفن همراهتان نگاه نکنید!

هرگز هنگام غذا خوردن به تلفن همراهتان نگاه نکنید!

ویرایش: 1392/5/3
نویسنده: emarketing

صحبت با تلفن همراه و یا نگاه کردن به فیلم و یا فرستادن پیام کوتاه و یا بازی با تلفن همراه و حتی مطالعه فایل های pdf می تواند اثر مخربی بر روی سلامت فرد هنگام صرف غذا داشته باشد.
گفتنی است، تلفن همراه به دلیل دردسترس پذیری راحت و همینطور بالا بودن سرعت انتقال اطلاعات در عصر حاضر به صورت یک ابزار حیاتی برای همه ی افراد تبدیل شده است، اما این ابزار می تواند ذهن استفاده کنندگان را از توجه به محیط اطراف باز دارد و باعث بروز حوادث مختلف گردد.
بررسی ها نشان می دهند، این حوادث شامل تصادفات رانندگی، شکستگی های مختلف و همینطور خوردن بی رویه و بدون توجه مواد غذایی است که می تواند باعث بروز چاقی و اضافه وزن در افراد شود.
از دیگر عوامل بروز چاقی و اضافه وزن در اثر استفاده از تلفن همراه بی نیاز کردن افراد به انجام فعالیت های فیزیکی مانند انجام کارهای روزمره، دیدار با دوستان، پرداخت قبوض و سایرکارهایی است که قبلا فیزیکی و نه مجازی صورت می گیرد.
استفاده از تلفن همراه حتی بدتر از استفاده از رایانه های شخصی می تواند باعث چاقی و اضافه وزن در افراد شود، پزشکان توصیه می کنند تا ساعات کار با تلفن همراه بویژه در نوجوانان با نظارت والدین آنها کاهش یابد.


منبع: http://www.yjc.ir/fa/news/4483864/%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%BA%D8%

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره هرگز هنگام غذا خوردن به تلفن همراهتان نگاه نکنید! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: تلفن همراه ، عوارض تلفن همراه ، بازیهای تلفن همراه ، عامل چاقی ، اضافه وزن ، بازی رایانه ای ، صحبت با تلفن همراه
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما