مسبی
10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس

10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس

ویرایش: 1392/5/2
نویسنده: emarketing


نکته هایی برای تبدیل روزهای کسل کننده به شادترین لحظات زندگی ،
لبخند زدن ساده سبب می شود 43 ماهیچه در صورت شما منبسط و منقبض شوند . درنتیجه فعل و انفعالات مغز تغییر پیدا می کند و روحیه شادمانی و نشاط در شما ایجاد می شود .
حتما تا به حال برایتان پیش امده که از صبح که ازخواب بیدار می شوید ، خیلی پکر و دلتنگ و بی حوصله باشید . احتمالا شما ان طور که باید برای شادی و سرحالی خودتان تلاش نکرده اید . مثلا کوچکترین کار برای تقویت روحیه ، لبخند زدن است . ایا شما در چنین حالاتی ان را امتحان کرده اید یا اینکه اصولا معتقدید دراوج خستگی و کسلی لبخند فایده ندارد و دردی را درمان نمی کند ؟
برای مقابله با این روزهای کسالت اور توصیه می کنیم تا مدتی راه های پیشنهادی ما را امتحان کنید مطمئن باشید دیگر روزهای کسالت بار و خسته کننده را نخواهید دید .
1-لبخند بزنید
در راه رسیدن به محل کار لبخند بزنید و هرکس را که می بینید بگویید صبح به خیر. بله ، به تمام کسانی که از کنار شما رد می شوند لبخند بزنید و سلام و صبح به خیر بگویید .به این فکرنکنید که مردم به عقل شما شک می کنند . حتی اگر لبخندتان در ابتدا مصنوعی باشد به زودی طبیعی می شود.
2-زیر افتاب بنشینید
روزهای افتابی ، سعی کنید در افتاب بنشینید و استراحت کنید .نمی دانید نورخورشید چقدر مفید و مقوی و انرژی زاست .از نظر علمی ثابت شده است حتی در روزهای سرد زمستانی هم نشستن درافتاب بسیار مقوی و مفید است .پروفسور دان اورن معتقد است حداقل روزی 30 دقیقه نشستن درافتاب ارامش و روحیه بالایی به فرد می دهد و بی حالی و افسردگی را رفع می کند.
3-عسل بخورید
دکتر جودیت واریتمن می گوید کربوهیدرات ها سطح سروتونین مغز را افزایش می دهند و باعث ارامش و خشنودی در فرد می شوند . برای این که سرور و شادمانی در دلتان بار دهد ، بهتر است از مواد غذایی دارای کربوهیدرات زیاد و چربی و پروتئین کم استفاده کنید .مواردی مانند قند ، شکر ، سیب زمینی تنوری یا پخته یا حتی یک قاشق عسل مرغوب .
4-یک لیوان پر اب خنک
هر وقت احساس خستگی وکسلی کردید ، یک لیوان بزرگ اب خنک بنوشید.
با توجه به اینکه 60 درصد بدن انسان از اب تشکیل شده است و حتی 85 درصد بافت مغز نیز اب است عجیب نیست که با کمبود اب در بدن احساس سرگیجه ، سردرد ، بی حالی و یبوست به شخص دست دهد .
5-جوراب ضخیم بپوشید
برای این که احساس ارامش درونی کنید جوراب های ضخیم بپوشید و دست هایتانرا دور یک فنجان چای داغ حلقه کنید . اگر تاکنون به ماساژ درمانی رفته باشید حتما دیده اید که انها دست ها و پاهای شما را با جوراب و دستکش های گرم می پوشانند .خب حالا جوراب های قدیمی و ضخیم تان را که ته کمد یا چمدان انداخته اید بیرون بیاورید و بپوشید . اگر در اینه خود را نگاه کنید حتما لبخند زیبایی را روی لبانتان می بینید .
6-کاکائوی داغ ، نوشیدنی شادی اور
برای رهایی از کسالت بعدازظهرها یک لیوان کاکائوی داغ بنوشید . شکلات یک نوع ماده غذایی بسیار مقوی و انرژی زا است ، زیرا سرشار است از موادی که روی فعل و انفعالات مغز تاثیر می گذارند و تقویت روحیه را سبب می شوند .یکی از مواد موجود در کاکائو ، کافئین است که منبعی غنی از انرژی به شمار می اید . ماده بعدی اندورفین است که درد را تسکین می دهد . همچنین مواد و دانه های شبه مخدر موجود در کافئین هم خواص ارام بخشی دارند و احساس سرمستی را به ارمغان می اورند .
حتی نفس کشیدن در بخاری که از کاکائوی داغ بر می خیزد نیز شمارا مسرور و شادمان می کند . دکتر هایریش می گوید :استنشاق بوی مطلوب مانند بوی شکلات هم در تقویت روحیه موثر است و هم عطر شور و شوق و مسرت را در وجودتان می پراکند .
7-تلویزیون ها خاموش
هر وقت که می توانید اخر هفته یا حتی روزی یک ساعت تلویزیون را خاموش کنید و به جای ان سرگرمی های دیگر را امتحان کنید و با خانواده خوش بگذرانید . تحقیق و بررسی های تکمیلی در این باره نشان می دهد بعد از تماشای برخی تبلیغات و پیام های بازرگانی از تلویزیون ، بچه ها حالت افسردگی و عصبی پیدا می کنند .
هرچند وقت یکبار کنترل تلویزیون را جایی مخفی کنید تا به همراه تمام افراد خانواده از زندگی لذت ببرید .
8- به یوگا بپردازید
روی پاهایتان بایستید . شانه ها پایین ، انگشتان دست را به هم بند کنید و دست ها را رو به بالا بکشید . کف دست هایتان رو به سقف باشد . پاها را محکم به روی زمین فشار دهید و در همین حالت 10 مرتبه ارام ، نفس عمیق بکشید . یوگا نه تنها روح شما را تسکین می بخشد ، بلکه شادابی و طراوت را نیز به شما ارزانی می کند .
9-خاطرات شیرین را مرور کنید
برای انرژی گرفتن روی میزکارتان یکی از عکس های زیبا و به یادماندنی خانوادگی که خاطرات خوشی را برایتان تداعی می کند بگذارید . خیره شدن به یک عکس باعث می شود هوشیاری شخص به سمت ان موقعیت زیبا و جذاب حرکت کند و احسا س هیپنوتیزم به فرد دست دهد و احساس کند د ران فضا و زمان است . دیدن عکس های به یادماندنی ناراحتی و افسردگی را از میان می برد و روحیه و نشاط را جایگزین می کند .
10-اخم ها باز
همیشه خونگرم ، مهربان و خوش خلق باشید . دوستانه برخورد کردن حتی وقتی عصبانی و ناراحت هستید ، لذت از زندگی و احساس خوشبختی را افزایش می دهد .


منبع: فرشته سادات اقامیری

امتیاز دهی به مقاله
10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس
10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره 10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: افزایش روحیه ، افزایش احساس ، شادی ، رفع کسلی ، رفع خستگی ، افزایش اعتماد به نفس ، روحیه ،
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما