مسبی
درمان گودی کمر با چند حرکت ورزشی

درمان گودی کمر با چند حرکت ورزشی

ویرایش: 1392/4/24
نویسنده: sunflower1

بهترین ورزش ها جهت رفع گودی کمر

1. روی زمین به پشت دراز بكشید .
زانوها به حالت نیمه‌خم و كف پاها روی زمین باشد . ابتدا عضلات شكم و باسن را منقبض كنید و كمر را به زمین فشار دهید و بین 6 تا 10 ثانیه نگه‌دارید . بعد از چند ثانیه استراحت ، این حركت را 7 بار تكرار كنید .

2. بعد در همین حالت با دست‌های كشیده و رو به جلو ، سر و شانه را از زمین بلند كنید و به حالت نیمه نشسته درآیید . 4 تا 6 ثانیه در این حالت باقی بمانید و 6 تا 10 بار این كار را تكرار كنید.

3. حالا زانوها را تك‌تك و یكی درمیان به داخل سینه بكشید و 6 تا 10 ثانیه نگه دارید . این كار را 6 تا 10 بار تكرار كنید .

4.این حالت را می‌توانید با هر دو زانو در حالی كه دست‌ها زیر زانوست، تكرار كنید .
به فاصله 20 سانتی‌متر از یك دیوار بایستید و به آن تكیه دهید . زانوها را كمی خم كنید و كل ستون فقرات را به دیوار بچسبانید ( از جمله كمر ) و 6 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید . این حركت را 6 تا 10 بار تكرار كنید .

5.در صورتی كه عضلات پشت ران هم كوتاه باشد حركات كششی موثر است . اگر كمردرد حاد ندارید ، بنشینید و پایتان را دراز كنید . سعی كنید نوك انگشتان دست را به مچ پا برسانید و 60 ثانیه در این حالت نگه دارید . این حركت را 10 بار تكرار كنید .

به یاد داشته باشید كه میزان و شدت حركات فوق با توجه به افراد مختلف ( از نظر سن ، جنس ، وضعیت قوای جسمانی و نوع آسیب ) متفاوت است ولی به طور كلی بهتر است كه روزانه 2 بار و حداقل به مدت 3 ماه این حركات را انجام دهید .


منبع: علیرضا رزاقی

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره درمان گودی کمر با چند حرکت ورزشی نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: درمان گودی کمر ، رفع گودی کمر ، ورزش رفع گودی کمر ، ورزش درمان گودی کمر ، ورزش های کمر ، ورزش های گودی کمر ، ورزش گودی کمر ، گودی کمر ، بهبود گودی کمر ، ورزش ، بهبود کمر ، درد کمر ، درمان درد کمر
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما