مسبی
شرایط کسرخدمت فرزندان ایثارگران

شرایط کسرخدمت فرزندان ایثارگران

ویرایش: 1392/4/17
نویسنده: tarq2000

سرهنگ “حجت اله واعظی نژاد” معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان اظهارداشت: برابر آخرین مصوبه ای که روز جاری از طریق ستاد کل نیروهای مسلح رسیده است، کلیه مشمولان متولد 72 و ماقبل که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت رسیده و فاقد غیبت باشند چنانچه درسال 91 به خدمت اعزام شده و یا به دلایل قانونی تا کنون به خدمت اعزام نشده اند در شمول کسرخدمت ایثارگری قرار دارند.

وی مواردی از دلایل قانونی اعزام نشدن به خدمت در سال 90 را اینگونه برشمرد : افرادیکه هنوز مهلت معرفی آنان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی سپری نشده یا اعزامشان با مجوز وظیفه عمومی به تعویق افتاده و یا اینکه با اخذ معافیت تحصیلی و یا با داشتن شرایط قانونی مشغول به تحصیل شده باشند و یا درخواست دیگر آنان مانند معافیت کفالت و پزشکی در دست رسیدگی باشد.

واعظی نژاد افزود: مشمولان غایبی که در مهلت اعتبار مقررات بخشش غیبت یعنی تا تاریخ 3/3/91 خود را معرفی و به خدمت اعزام شده اند در حکم مشمول غیر غایب بوده و از تسهیلات کسرخدمت ایثارگری بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: با اجرای این مصوبه،دیگر ، شرط ثبت کسرخدمت تا پایان سال 90 ملاک نبوده و شرط اصلی این است که افراد تا پایان سال 90 در سن مشمولیت قرار داشته و وارد غیبت نشده و درشمول بهره مندی از کسرخدمت قرار گرفته باشند.

معاون مشمولان وامور معافیت های این سازمان تاکید نمود: با توجه به اینکه ،تنها افرادی در شمول تسهیلات کسرخدمت قرار می گیرند که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت رسیده باشند بنابراین فقط مشمولان متولد 72 و ماقبل می توانند از این امتیاز استفاده نمایند و شامل مشمولان متولد 73 و به بعد نخواهد شد.منبع: http://www.sarbazi.us/?p=2420

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (3 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


جلال جیحونی (16:54   1393/8/25)

جناب سرهنگ واعظی معاونت محترم مشمولان و امور معافیت لطفا در خصوص ایثارگران تبعیض قائل نشوید. با تشکر فراوان کد: 1801جلال جیحونی (16:49   1393/8/25)

چرا جهت فرزندان ایثارگر استثنا قائل شده اید متولد سال 1372 چرا به بعد باید فرق داشته باشد . منظور کسری خدمت جهت سربازی میباشد. کد: 1800بنده خدا (12:52   1392/4/24)

ايثارگر شهيد با ايثارگر زنده كه در يك مسير ويك هدف بوده است، در مورد شرايط نظام وظيفه هم ، براي فرزندانشان ،يكسان باشند. کد: 401


 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره شرایط کسرخدمت فرزندان ایثارگران نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خدمت سربازی ، معافیت ، کسری خدمت ، فرزندان ایثارگران ، شرایط کسری فرزندان ، کسری جبهه ، کسر خدمت جبهه ، کسری جدید ، کسری خدمت ایثارگران
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما