مسبی
اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر)

اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر)

ویرایش: 1391/12/15
نویسنده: AR-Ansari

سازمان ثبت احوال با بهره‌گیری از تکنولوژی، فصل نوین‌سازی خود را پشت سر می‌گذارد و در آینده تبدیل به سازمانی تمام الکترونیک خواهد شد.

معاون وزیر کشور اظهار کرد: شبکه استعلامی که در ثبت احوال وجود دارد بسیار گسترده است و این شبکه با اقصی نقاط کشور و حتی بخش‌های کنسولی سفارتخانه‌ها نیز در ارتباط است و پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را به روز تغذیه می‌کند.

ناظمی اردکانی یکی از فعالیت‌های مهم و اساسی این سازمان را صدور کارت هوشمند ملی عنوان کرد و گفت: زیرساختهای صدور این کارت در کشور فراهم شده و احراز هویت افراد و امضای دیجیتال در فضای مجازی از مهمترن کاربردهای این کارت است.

رییس سازمان ثبت احوال آرشیو الکترونیکی 120 میلیون سند هویتی ایرانیان را از دیگر اقدامات اساسی این سازمان برشمرد و به ایسنا گفت: بیش از 80 درصد این اسناد به صورت الکترونیکی آرشیو شده است که تا چند ماه آینده آرشیو اسناد به پایان می‌رسد و مراجعه به اسناد هویتی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: اسناد هویتی در گذشته به صورت دست‌نویس صادر می‌شده اما امروزه صدور تمامی اسناد هویتی در سراسر کشور و حتی برای ایرانیان خارج از کشور نیز مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور و به صورت الکترونیکی است.

ناظمی اردکانی با بیان اینکه بیش از 96 درصد از مردم کارت ملی دریافت کرده‌اند، تاکید کرد: بنا بر مصوبه هیات دولت تمامی کارتهای ملی تا پایان سال 92 دارای اعتبار است.


منبع: http://www.jokfun.com/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر) ، اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما