مسبی
حکم اعدام در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی تأیید شد

حکم اعدام در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی تأیید شد

ویرایش: 1391/11/29

حکم حبس ده سال و انفصال و شلاق و جزای نقدی و استرداد وجوه مأخوذه 2 نفر از معاونین سابق وزیر (که یکی از آنان رئیس سابق سازمان ایمیدرو می باشد) و همچنین 2 نفر از مدیران کل وزارت راه تأئید گردیده است/حکم حبس ابد معاون بانک صادرات گروه ملی صنعتی شعبه اهواز نقض و به شعبه هم عرض جهت رسیدگی ارجاع گردیده است.
اقتصادايران آنلاين: 4 حکم اعدام صادر شده در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی از سوی دیوان عالی کشور تأیید شد.

به گزارش اقتصادايران آنلاين به نقل ازفارس به نقل از دفتر سخنگوی قوه قضائیه: شعبه 13 دیوانعالی کشور امروز یکشنبه مورخ 29 بهمن امسال نظر و رأی خود را در مورد بخش اول پرونده فساد بزرگ بانکی(معروف به سه هزار میلیاردی) اعلام و پرونده را به دادگاه صادرکننده احکام بدوی ارسال نمود.

براساس آراء صادره از سوی شعبه سیزدهم دیوانعالی کشور:

1- احکام اعدام و جزای نقدی متهمین ردیف اول تا چهارم این پرونده تائید گردیده است.

2- حکم حبس ابد و جزای نقدی رئیس بانک ملی شعبه کیش تائید گردیده است.

3- حکم حبس ابد معاون بانک صادرات گروه ملی صنعتی شعبه اهواز نقض و به شعبه هم عرض جهت رسیدگی ارجاع گردیده است.

4- حکم حبس ده سال و انفصال و شلاق و جزای نقدی و استرداد وجوه مأخوذه 2 نفر از معاونین سابق وزیر (که یکی از آنان رئیس سابق سازمان ایمیدرو می باشد) و همچنین 2 نفر از مدیران کل وزارت راه تأئید گردیده است.

5- احکام مربوط به مسائل مالی و حبس چند نفر از متهمین نقض و برای رسیدگی به شعبه هم عرض دادگاه انقلاب ارجاع گردیده است.

در پایان به اطلاع می رساند که روند رسیدگی و جزئیات بیشتر سایر احکام پرونده فساد بزرگ مالی و بانکی فردا مورخ 30/11/91 در چهل‌وچهارمین نشست خبری سخنگوی محترم قوه قضائیه به اطلاع می رسد.

احکام 4 اعدامی پرونده فساد قطعی و آماده اجراست
قاضی پرونده فساد 3 هزار میلیاردی گفت: احکام اعدام 4 متهم پرونده فساد 3 هزار میلیاردی قطعی است

قاضی ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره خبری مبنی بر تأیید حکم اعدام 4 متهم پرونده فساد 3 هزار میلیاردی گفت: این احکام قطعی به حساب می‌آید.

وی درباره این مطلب که آیا وکلا و یا خود متهمان می‌توانند به احکام تأیید شده از سوی دیوان عالی اعتراضی داشته باشند گفت: این احکام قطعی بوده و آماده اجراست.

قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب تهران درباره زمان اجرای احکام تأیید شده از سوی دیوان عالی کشور گفت: من قاضی هستم و نمی‌توانم درباره زمان اجرا حدسی بزنم.


منبع: http://www.eghtesadeiranonline.com/vdcftvdymw6dj1a.igiw.html

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره حکم اعدام در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی تأیید شد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: فساد مالي ، فساد بزرگ بانكي ، رئيس بانك ملي شعبه كيش ، معاون بانک صادرات گروه ملی صنعتی شعبه اهواز ، معاونان وزير ، وزارت راه ، ناصر سراج ، پرونده فساد بزرگ مالي و بانكي
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما