مسبی
مراقب هکرهاي زن‌نما باشيد!

مراقب هکرهاي زن‌نما باشيد!

ویرایش: 1391/11/21
نویسنده: MOHAMMAD-AM

به گزارش اول نيوز، سرهنگ جواد جهانشيري در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين باره گفت: متاسفانه همراه با پيشرفت اينترنت و کاربردي شدن آن در زندگي شهروندان، عده‌اي از سودجويان نيز اقدام به سوءاستفاده از اين محيط کرده و اقدامات مجرمانه‌اي را در آن انجام مي‌دهند.

وي با اشاره به پرونده‌اي که چندي پيش توسط ماموران فتاي يکي از استان‌هاي کشور کشف شد، اظهارکرد: در اين شيوه فرد کلاهبردار که از هکرها و برنامه‌نويسان حرفه‌اي حوزه وب به شمار مي‌رفت، با حضور در کانال‌هاي گفت‌وگو و سايت‌هاي داراي مضامين مستهجن، خود را دختري معرفي مي‌کرد که قصد برقراري رابطه نامشروع با ديگران را دارد.

رييس پليس فتاي استان بوشهر اضافه‌کرد: اين فرد پس از جلب اعتماد افراد در محيط گفت‌وگو (چت)، تصاويري که مربوط به خود نبوده را به کاربران ارسال مي‌کرده و از آنان مي‌خواسته که اين تصاوير را در سيستم خود ذخيره کنند.

جهانشيري با بيان اينکه اين تصاوير آلوده به ويروس طراحي شده توسط خود متهم بود، اظهارکرد: سيستم کاربران پس از ذخيره‌کردن اين تصاوير، آلوده به اين ويروس شده و پس از آن تمامي اقدامات انجام شده به وسيله سيستم کاربر به رايانه مالباخته منتقل مي‌شد.

به گفته وي، فرد کلاهبردار با سوءاستفاده از اين شيوه مي‌تواند از تراکنش‌هاي بانکي کاربران سوءاستفاده کرده و اقدام به خالي‌کردن حساب آنان کنند.

وي افزود: متهم در اين شيوه امکان دسترسي به اطلاعات ذخيره شده روي هارد ديسک کاربران را پيدا کرده و مي‌توانست از اين تصاوير نيز سوءاستفاده کند.

جهانشيري با اشاره به کلاهبرداري از اين شيوه، خاطرنشان کرد: راه پيشگيري از اين قبيل حوادث ساده است. بنابراين کاربران به هيچ عنوان نبايد با افرادي که شناختي از آنان ندارند، در فضاي مجازي به گفت‌وگو و تبادل داده بپردازند.

رييس پليس فتاي استان بوشهر خاطرنشان کرد: توجه و رعايت مسائل اخلاقي و واردنشدن به سايت‌هاي داراي مضامين مستهجن نيز از موارديست که حتما بايد به آن توجه کرد، چرا که برخي از اين سايت‌ها داراي ويروس‌هايي هستند که صدمات و خسارات جبران‌ناپذيري را به کاربران وارد مي‌کند.


منبع: http://awalnews.ir/vdcaaonu.49nwu15kk4.html

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مراقب هکرهاي زن‌نما باشيد! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: مراقب ، هکرهاي ، زن‌نما ، باشيد ، اينترنت
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما