مسبی
موفقيت زناشوئي ...!

موفقيت زناشوئي ...!

ویرایش: 1391/11/27
نویسنده: محرابی


اگر در زندگي زناشويي اين 40 گزينه را انجام دهيد مطمئن باشيد که شما بهترين همسر دنيا خواهيد بود.

1- شاد باشيم؛ شاد بودن هميشه ارزشمند است، پس سعي کنيم خود را خوشحال و سرحال نشان دهيم تا خستگي را از تن شريک زندگي خود دور کنيم.

2- صبور باشيم؛ اگر رفتار همسرمان را خوشايند نمي‌دانيم بهتر است با حوصله و تأمل و در شرايط مناسب او را از چگونگي رفتارش آگاه کنيم.

3- منطقي رفتار کنيم؛ مسايل را منطقي و درست بررسي کنيم و به جاي منافع شخصي، مصالح زندگي مشترک را در نظر بگيريم و بي‌طرفانه قضاوت کنيم.

4- کم توقع باشيم؛ از همسرمان آن‌قدر انتظار داشته باشيم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد.

5- مثبت‌نگر باشيم؛ با بياد آوردن لحظات شيرين زندگي بدبيني را از خود دور کنيم، به رفتارهاي خوب همسرمان بيشتر بينديشيم و جنبه‌هاي خوب زندگي را فراموش نکنيم.

6- خوش‌بين باشيم؛ داشتن نگاه خوش‌بينانه به زندگي و اطرافيان باعث ايجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه مي‌شود.

7- يک‌دل باشيم؛ درک متقابل موجب ايجاد تفاهم مي‌شود و يکدلي به وجود مي‌آورد.

8- شنونده ي خوبي باشيم؛ هنگامي که همسرمان با ما صحبت مي‌کند حتي‌الامکان به چشمان او نگاه کنيم و يا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهيم که به حرف‌هاي او توجه داريم.

9- مشوق همسر خود باشيم؛ براي رفتارها و صحبت‌هاي همسرمان ارزش قائل شويم و با يادآوري موقعيت‌هاي موفق گذشته ، او را تشويق کنيم تا آينده ي بهتري داشته باشد.

10- به پيشرفت يکديگر اهميت دهيم؛ آنقدر صميمي باشيم که پيشرفت و ترقي همسرمان يکي از آرزوهاي ما باشد، در حقيقت اولين کسي که از اين پيشرفت سود مي‌برد ما هستيم.

11- خوش قول باشيم؛ براي حرف‌ها و قول‌هاي خود ارزش قائل شويم و خود را در مقابل آنها مسوول بدانيم خوش‌قولي نشانه ي احترام به خود و همسر است.

12- به شخصيت همسرمان احترام بگذاريم و حرمت يکديگر را نزد خانواده و دوستان و … حفظ کنيم.

13- ارتباط کلامي و عاطفي خود را حفظ کنيم؛ سعي کنيم با همسر خود درباره ي مسائل مختلف گفتگو کنيم. صحبت کردن بهترين راه آگاهي از افکار و احساسات همسر مي‌باشد.

14- با يکديگر مهربان باشيم؛ همسرمان را جزئي از وجود خود بدانيم، محسناتش را بازگو کنيم، برايش خوبي بخواهيم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببريم. با مهرباني مي‌توانيم مالک قلب‌هاي يکديگر باشيم و رابطه ي گرم و صميمي بر قرار کنيم.

15- محبت‌پذير و قهر گريز باشيم؛ منش توأم با مهرباني و دوري از قهر و کينه صفت همسران فداکاراست. تلاش کنيم که آيينه ي زندگيمان شفاف و بدون غبار کدروت باشد.

16- راستگو باشيم؛ صداقت و راستي از بهترين سرمايه‌هاي زندگي مشترک است. هرگز نبايد به دروغ و نيرنگ متوسل شويم حتي اگر حقيقت به نفع ما نباشد. فراموش نکنيم که دروغ پايه‌هاي زندگي را سست مي‌کند.

17- محيط خانواده را با صفا کنيم؛ فضاي عاطفي خانواده بايد چنان مطلوب و دوست داشتني باشد که همسرمان در آن احساس رضايت خاطر کند و از امنيت رواني برخوردار باشد.

18- به ارزش‌هاي ديني، اخلاقي و خانوادگي پايبند باشيم؛ ارزش‌ها از ارکان و ستون‌هاي اصلي خانواده محسوب مي‌شوند و مقيد بودن به ارزش‌ها موجب دوام و استحکام خانواده مي‌شود و اصالت آن را حفظ مي‌کند.
19- به نيازهاي همسر توجه کنيم؛ رفتار دلنشين و توأم با متانت موجب مي‌شود خواسته‌هاي خود را به راحتي بيان کند.

20- بهداشت رواني همسر را تأمين کنيم؛ در سايه ي سلامت جسمي و رواني مي‌توانيم به هدف‌هاي خود برسيم، بنابراين بايد به رفتار او توجه نماييم و از افسردگي و خموديش جلوگيري کنيم.


منبع: http://jorvajour1.blogsky.com/1391/11/06/post-360/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره موفقيت زناشوئي ...! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: موفقيت ، زناشويي ، همسر ، جورواجور ، 40 مورد ، بهترين همسر ، شريک زندگي ، منافع شخصي ، مصالح زندگي ، درک متقابل ، ارتباط کلامي و عاطفي ، محبت‌پذير ، قهر گريز
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما