مسبی
اعطاي وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد

اعطاي وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد

ویرایش: 1391/9/28
نویسنده: bahare

معاون تسهيلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) با تاکيد بر اينکه در حال حاضر سرمايه و بودجه اين مرکز در اختيار بحث اشتغال است، گفت: متقاضيان تسهيلات در سراسر کشور مي‌توانند با مراجعه به سايت اين مرکز، وام اشتغال تا سقف 15ميليون تومان و با سود 4درصد دريافت کنند.
به گزارش خبرگزاري پانا،مهدي حسين نژاد، افزود: در حال حاضر صندوق در بحث اشتغال و تحکيم خانواده فعاليت مي‌کند و سالانه بين 130تا 160هزار وام اشتغال پرداخت مي‌کند. البته جوانان براي دريافت وام، بايد طرح و ايده کسب و کار داشته باشند.

وي ادامه داد: ما اکنون طرح توانمندسازي جوانان بيکار را در دست داريم که با آموزش در بخش‌هاي مهارت زندگي (آموزش شيوه‌هاي زندگي)،‌ توانمند سازي فني و آموزش مهارت‌ها مطابق با استعداد افراد در قالب مهارت کارآفريني و مهارت کسب و کار، صورت مي‌گيرد. اين طرح تصويب شده و در چند نقطه مانند خراسان شمالي، به ميمنت حضور رهبري در آنجا، اصفهان و ... به صورت آزمايشي در حال اجراست.

معاون تسهيلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) تاکيد کرد: مشکل جوانان ما در بحث ازدواج و اشتغال، تنها شرايط مالي نيست، بلکه توانمندسازي براي کار است، چون برخي از جوانان با وجود داشتن مدرک تحصيلي، توانمندي لازم براي اجراي طرح و يا کار در زمينه‌ تخصص خود را ندارند.

حسين نژاد در پايان نقش وزارت ورزش و جوانان را در اين باره مهم دانست و تصريح کرد: سياست گذاري براي جوانان نيازمند چاره انديشي جدي است. اما اين نکته بسيار مهم است که به تنهايي نمي‌شود کار کرد و وزارت ورزش و جوانان بايد حلقه‌هاي اثرگذار را پيدا کند و با همکاري نهادها و دستگاه‌هاي مرتبط، به اين مشکلات رسيدگي کند.


منبع: http://arshnews.ir/vdcivwaz.t1arp2bcct.html

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اعطاي وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: وام صندوق مهر امام رضا ، وام اشتغال ، وام 4 درصد ، تسهيلات بانکي ، خبرگذاري پانا ، کسب و کار
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما