مسبی
افزايش 20 درصدي برداشت شلتوک از شاليزارهاي استان چهارمحال و بختياري

افزايش 20 درصدي برداشت شلتوک از شاليزارهاي استان چهارمحال و بختياري

ویرایش: 1391/9/17
نویسنده: sektor

صفدر نيازي، با بيان اينکه؛ امسال، بيش از 28 هزار تن شلتوک از شاليزارهاي استان چهارمحال و بختياري برداشت شد، گفت: پارسال از مزارع کشت برنج در اين استان، 22 هزار تن شلتوک برداشت شد.
وي با اشاره به اينکه؛ امسال، بيش از 4 هزار هکتار از شاليزارهاي استان چهارمحال و بختياري زير کشت برنج رفته است، گفت:‌ شهرستان هاي لردگان و شهرکرد از جمله مراکز مهم کشت شلتوک برنج در استان چهارمحال و بختياري مي باشد.
نيازي افزود: عمده ارقام برنج توليد شده در استان چهارمحال و بختياري؛ کوهرنگ، سازندگي، فيروزان، زاينده‌رود و توده‌هاي محلي چمپا و گرده است.
مديرکل جهاد کشاورزي استان چهارمحال و بختياري گفت: ساحل، مهمترين رقم برنج توليد شده در اين استان است.
وي افزود: کشت ارقام پر محصول، افزايش مقدار نشاء به روش مکانيزاسيون، خريد تضميني و اعلام به موقع قيمت کف محصول، و کاهش هزينه توليد را مهمترين عوامل تاثير گذار در افزايش توليد محصول امسال برنج در استان چهارمحال و بختياري اعلام کرد.


منبع: خبر فارسي

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره افزايش 20 درصدي برداشت شلتوک از شاليزارهاي استان چهارمحال و بختياري نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: افزايش 20 درصدي ، شلتوک ، چهارمحال و بختياري
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما