مسبی
پيرترين زن دنيا در سن 116 سالگي درگذشت

پيرترين زن دنيا در سن 116 سالگي درگذشت

ویرایش: 1391/9/16
نویسنده: farhad_kam

بسي کوپر آمريکايي که توسط کتاب رکوردهاي گينس به عنوان پيرترين زن دنيا معرفي شده بود در سن 116 سالگي درگذشت.

به گزارش پاپو بلاگ به نقل از جام جم آنلاين، بسي کوپر در سن 116 سالگي در شهر مونروئه در ايالت جورجيا درگذشت.

پسرش به شبکه CNN گفت: مادرم زندگي طولاني و دلپذيري را سپري کرده بود و در آرامش کامل چراغ عمرش خاموش شد.

بسي کوپر در 26 اوت سال 1896 در ايالت تنسي متولد شده بود؛ در ژانويه 2011 کتاب رکوردهاي گينس او را به عنوان سالمندترين انسان جهان معرفي کرده بود.

بسي در سال 1924 با لوتر ازدواج کرد و از او صاحب 4 فرزند شد؛ در جشن تولد 114 سالگي بسي 12 نوه و بيش از ده‌ها نتيجه و نبيره‌اش او را احاطه کرده بودند.

در 26 اوت گذشته به مناسبت 116 ساله شدن بسي شهرداري مونروئه يک پل را به اسم او نام‌گذاري کرد؛ وي از سال 1917 در اين شهر زندگي مي‌کرد و در دبستان کوچکي آموزگار بود.

با مرگ بسي کوپر اکنون، دينا مانفرديني که در 4 آوريل سال 1897 در ايتاليا متولد شده و اکنون در آمريکا زندگي مي‌کند، سالمندترين انسان جهان است.


منبع: http://tinyurl.com/bglqjgg

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره پيرترين زن دنيا در سن 116 سالگي درگذشت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: بسي کوپر آمريکايي پيرترين زن دنيا ، بسي کوپر پيرترين زن دنيا ، رکوردهاي گينس ، سالمندترين انسان جهان ، سالمندترين مادر بزرگ دنيا ، پاپو بلاگ ، پيرترين زن دنيا ، پيرترين مادر بزرگ دنيا ، کتاب رکوردهاي گينس
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما