مسبی
اسامي کابينه شيطان

اسامي کابينه شيطان

ویرایش: 1391/10/6
نویسنده: MOHAMMAD-AMولها يا ولهان : او مأمور طهارت و نماز و عبادت است . او انسان را در طهارت و نماز وسوسه مي کند و به شک مي اندازد که اين نماز باطل است ، نماز ديگري شروع کن ، وضوي تو ناقص بود ، دو مرتبه تجديدکن ، گاهي در سجده در بدن انسان چيزي مي دمد که انسان خيال مي کند وضوي او باطل شد و مجبور شود دو مرتبه وضو بگيرد .

هفاف : مأموريت دارد در بيابان ها و صحراها انسان را اذيت کند و او را به ترس وادارد .

زنبور ( رکتبور ) : موکل بازاري هاست . قسم دروغ و مدح کردن متاع را نزد آنها زينت مي دهد . آنها هم براي اينکه جنس خود را به فروش برسانند ، آن اعمال را انجام مي دهند .

ثبر : وقتي مصيبتي به انسان وارد مي شود ، صورت خراشيدن ، سيلي به خود زدن و لباس پاره کردن را براي انسان پسنديده جلوه مي دهد .

ابيض : انبياء را وسوسه مي کند .

اعور : وظيفه اش تحريک شهوات در مردان و زنان است و انسان را به زنا وا ميدارد . روزي اعور پيش هود پيامبر رفت ، آن حضرت ضربه اي به چشم او زد که کج شد .

داسم : مراقب خانه هاست . هر کس که وارد خانه شود و بسم الله نگويد ، همراه او وارد مي شود .

مطرش يا مشوط و ساوشوط : وظيفه اش پراکندن اخبار دروغ يا دروغ هايي است که خود حمل مي کند در حالي که حقيقت ندارند .

فنذر : هر کس چهار روز در خانه خود طنبور داشته باشد ، غيرت را از او برمي دارد بطوري که انسان در برابر ناموس خود بي تفاوت مي شود .

دهار : مأموريت او آزار مؤمنان در خواب است بطوري که انسان خواب هاي وحشت ناک مي بيند يا در خواب به شکل زنان نامحرم در مي آيد و انسان را وسوسه مي کند تا او را محتلم کند .

اقبض : وظيفه او تخم گذاري است . روزي سي عدد تخم مي گذارد ، ده عدد در مشرق و ده عدد در مغرب و ده عدد در وسط زمين ، از هر تخمي عده اي از شياطين و عفريت ها و غول ها و جن بيرون مي آيند که تمامي آنها دشمن انسان هستند .

تمريح : امام صادق عليه السلام فرمودند : براي ابليس در گمراه ساختن افراد ، کمک کننده اي است به نام تمريح . وي در آغاز شب بين مغرب و مشرق به وسوسه کردن ، وقت مردم را پر مي کند .

قزح : ابن کوا از اميرالمؤمنين (ع) از قوس و قزح پرسيد . حضرت فرمود : قوس و قزح مگو زيرا نام شيطان قزح است بلکه بگو « قوس اله و قوس الرحمن » .

زوال : مرحوم کليني از عطيه بن العزام روايت کرده که وي گفت : در خدمت حضرت صادق (ع) بود و از مرداني که داراي مرض « ابنه » بوده و هستند ياد کردم ، حضرت فرمود : « زوال » پسر ابليس با آنها مشارکت مي کند و ايشان مبتلا به آن مرض مي شوند .

لاقيس : او يکي از دختران شيطان و کارش وادار کردن زنان به مساحقه و هم جنس بازي زنان است . او مساحقه را به زنان قوم لوط ياد داد . يعقوب بن جعفر گويد : مردي از حضرت صادق (ع) از مساحقه بازي زن با زن ديگر ، پرسيد . حضرت در حالي که تکيه کرده بود ، نشست و فرمود : زن زير و زن رو ، هر دو ملعونند . پس از آن فرمود : خدا بکشد لاقيس دختر ابليس را که چه عمل زشتي را براي زنان آورد . آن مرد گفت : اين کار اهل عراق است ؟ حضرت فرمود : سوگند به خدا که اين عمل در زمان رسول خدا (ص) بود قبل از آنکه در عراق باشد .

متکون : شکل خود را تغيير مي دهد و خود را به صورت بزرگ و کوچک در مي آورد و مردم را گول مي زند و به اين وسيله آنان را وادار به گناه مي کند .

مذهب : خود را به صورت هاي مختلفي در مي آورد ، مگر به صورت پيغمبر يا وصي او .

خنزب : بين نماز گذار و نمازش حايل مي شود يعني توجه قلب را از وي برطرف مي کند . در خبر است که عثمان بن ابي العاص بن شبه در خدمت حضرت رسول اکرم (ص) عرض کرد : شيطان بين نماز و قرائت من حايل مي شود – يعني حضور قلب را از من مي گيرد – حضرت جواب داد : نامش شيطان خنزب است . پس هر زمان از او ترسيدي به خدا پناه ببر .

مقلاص : موکل قمار است . قماربازها همه به دستور او رفتار مي کنند . به وسيله قمار و برد و باخت اختلاف و دشمني در ميان آنان بوجود مي آورد .

طرطبه : يکي از دختران ملعون مي باشد . کار او وادار کردن زنان به زناست و هم جنس بازي را هم به آنان تلقين مي کند .


منبع: http://www.parsclubs.com/thread-77640-post-6086381.html#pid6086381

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اسامي کابينه شيطان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دروغ ، اسامي ، کابينه ، شيطان ، ابليس ، اسامي کابينه شيطان ، کابينه شيطان
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما