مسبی
طرح سوال از رئيس‌جمهور متوقف شود

طرح سوال از رئيس‌جمهور متوقف شود

ویرایش: 1391/9/1
نویسنده: samasalehi

ايشان در همين بحث به موضوع سؤال مجلس از رئيس جمهور پرداختند و خاطرنشان کردند: اين حرکت تاکنون از دو جنبه قابل تحسين و تمجيد است.

رهبر انقلاب در تشريح اين ابعاد مثبت، سؤال از رئيس جمهور و ساير مسؤلان اجرايي را نشان دهنده احساس مسؤليت نمايندگان ملت در قبال مسائل کشور دانستند و افزودند: مسئولان اجرايي نيز با اعتماد به نفس و شجاعت براي توضيح و پاسخ اعلام آمادگي کرده اند.

رهبر انقلاب افزودند: اقدام قوه مقننه در عمل به وظيفه و نيز اعتقاد قوه مجريه به صحت و صداقت اقدامات خود، امتحان خوبي براي دو قوه بود اما معتقدم اين حرکت تا همين جا کافي است و ديگر ادامه نيابد.

ايشان افزودند: مردم هم با بصيرتند و تشخيص مي دهند که ادامه اين کار، همان چيزي است که دشمن مي خواهد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به نياز کامل کشور به آرامش خاطرنشان کردند: ممکن است عده اي از دو طرف تحت تأثير احساسات و با استفاده از وسائل تبليغ از جمله روزنامه ها و پايگاههاي اينترنتي فضا را شلوغ کنند در حاليکه همه مسئولان براي عمل به وظايفشان نياز به آرامش دارند و مردم نيز خواستار آرامش هستند و ادامه نيافتن اين مسئله نشان خواهد داد که قواي مقننه و مجريه بيش از هر چيز به وحدت و آرامش احترام مي گذارند.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين در سخنانشان در جمع مسئولان و فعالان شجره طيبه صالحين بسيج، تقارن هفته بسيج با حادثه عظيم عاشورا را درس آموز دانستند و افزودند: اگر حادثه جگرسوز اما عبرت آموز کربلا نبود از حقيقت اسلام چيزي باقي نمي ماند به همين علت ماجراي عاشورا بايد همواره به عنوان يک درس و يک پرچم هدايت در مقابل چشمان جامعه اسلامي باشد.

ايشان دوران دفاع مقدس را تداعي کننده گوشه هايي از فداکاري اصحاب سيدالشهدا (ع) خواندند و خاطرنشان کردند: بسيج از برجسته ترين و مهم ترين مظاهر اين فداکاريها بوده است.

رهبر انقلاب اسلامي، تشکيل بسيج را از مظاهر ژرف انديشي و حکمت الهي امام خميني (رض) برشمردند و افزودند:‌ بسيج در دفاع مقدس داراي عيار بالاي خلوص بود که امروز نيز همان عيار بالا، بايد حفظ و متجلي شود.

ايشان حفظ خلوص در دوران دفاع مقدس را آسانتر از خالص ماندن در ميدانِ پيچيده اما غيرنظاميِ مقابله با دشمنان دانستند و تأکيد کردند: بسيج در مجموعه هاي خود مراقب ايمان، ‌توکل، معنويت و روحيه فداکاري باشد.

رهبر انقلاب پرهيز از آفاتي نظير غرور، تظاهر و رياکاري را ضرورت بسيجي بودن و بسيجي ماندن خواندند و با اشاره به استمرار عمق بخشي و ارتقاي مستمر کيفيت فعاليتها افزودند: بايد از هرگونه سطحي نگري در ابعاد مختلف پرهيز کرد.


منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910901000646

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره طرح سوال از رئيس‌جمهور متوقف شود نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رئيس‌جمهور
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما