مسبی
توليد پارچه‌هاي معطر ايراني/ لباس هايي که با يک حرکت معطر مي‌شوند

توليد پارچه‌هاي معطر ايراني/ لباس هايي که با يک حرکت معطر مي‌شوند

ویرایش: 1391/9/1
نویسنده: saman_t62

رئيس پژوهشکده مواد و فناوري‌هاي پيشرفته نساجي دانشگاه صنعتي اميرکبير از توليد پارچه‌هاي فاستوني معطر خبر داد و گفت: اين نوع پارچه ها با وارد شدن نيرو به آن، معطر مي‌شود.

دکتر علي‌اکبر مراتي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجراي پروژه‌اي در حوزه نساجي، افزود: در اين پروژه تحقيقاتي موفق به معطرسازي پارچه‌هاي فاستوني شديم.

رئيس پژوهشکده مواد و فناوري‌هاي پيشرفته نساجي دانشگاه صنعتي اميرکبير به بيان نحوه معطر سازي اين پارچه‌ها پرداخت و اظهار داشت: براي اين منظور از ميکرو کپسول‌ها استفاده شده است.

وي ادامه داد: ساختار اين پارچه‌ها به گونه‌اي است که با وارد شدن نيرو به پارچه معطر مي شوند و بوي دلخواه فرد از پارچه به مشام مي‌رسد.

مراتي ادامه داد: لباس‌هايي که با اين نوع پارچه‌ها تهيه مي‌شود، با حرکت فرد و وارد شدن نيرو به آن، موجب رها شدن ميکروکپسول‌ها و در نهايت موجب معطر شدن لباس مي‎شود.

وي ماندگاري بوي اين پارچه‌ها را از ويژگي‌هاي اين نوع منسوجات ذکر کرد و ادامه داد: عطر اين نوع پارچه‌ها تا 20 بار شستشو ماندگاري دارد.

به گفته رئيس پژوهشکده مواد و فناوري‌هاي پيشرفته نساجي دانشگاه صنعتي اميرکبير اين پروژه با همکاري يکي از شرکت‌هاي توليد فاستوني و با حمايت از وزارت صنايع اجرايي شد.


منبع: http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1749534

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره توليد پارچه‌هاي معطر ايراني/ لباس هايي که با يک حرکت معطر مي‌شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: توليد پارچه‌هاي معطر ، حرکت معطر ، دانشگاه صنعتي اميرکبير ، عطر ، فناوري‌هاي پيشرفته نساجي ، دانشگاه صنعتي اميرکبير
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما