مسبی
تنظيم سيستم گوارشي بدن با خاکشير، انجير و زيتون

تنظيم سيستم گوارشي بدن با خاکشير، انجير و زيتون

ویرایش: 1391/9/1
نویسنده: morrientez

يک متخصص داخلي گفت: استفاده از خاکشير يا انجير و زيتون سيستم گوارش بدن انسان را تنظيم مي‌کند و همين امر موجب شادابي، نشاط و سلامتي افراد مي‌شود.
سيدعلي ابوالحبيب متخصص داخلي در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: افراد براي پاکسازي سموم بدن بهتر است هر روز صبح از خاکشير، انجير يا زيتون استفاده کنند.

وي گفت: استفاده از خاکشير، انجير يا زيتون سيستم گوارش بدن انسان را تنظيم مي‌کند و همين امر موجب شادابي، نشاط و سلامتي افراد مي‌شود.

اين متخصص داخلي افزود: مصرف خاکشير همراه با آب گرم، در بدن موسين يا لعاب توليد مي‌کند و روده را پاکسازي و آن را فعالتر مي‌کند.

ابوالحبيب اضافه کرد: انجير به خاطر داشتن قند فراوان باعث فعاليت سلول‌ها و توليد انرژي زياد در بدن مي‌‌شود همچنين با جذب آب توسط دانه‌هاي انجير در روده و متورم شدن آنها، حرکت دودي روده تنظيم مي‌شود.

وي ادامه داد: زيتون داراي اسيد لينولئيک و لينولنيک، امگا 3 و امگا 6 است که ديواره روده‌ها را پاکسازي مي‌کند و مانع از رسوب آهن موجود در غذا در ديواره روده‌ها مي‌شود.

اين متخصص داخلي بيان داشت: زيتون جداره ديواره عروق خوني را تميز مي‌کند و از رسوب چربي‌هاي خطرناک مانند LDL موجود در خون که باعث آترواسکلروز شدن ديواره عروق مي‌شود، جلوگيري مي‌کند همچنين زيتون از سکته قلبي پيشگيري مي‌کند.


منبع: http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2063

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره تنظيم سيستم گوارشي بدن با خاکشير، انجير و زيتون نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خاکشير ، انجير ، زيتون ، خواص مواد غذايي ، تنظيم دستگاه گوارش ، بيماري هاي دستگاه گوارش ، معده ، روده ، رفلکس ، برگشت اسيد معده ، دفع مواد غذايي ، آب گرم
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما