مسبی
قوي تر از آنتي بيوتيک

قوي تر از آنتي بيوتيک

ویرایش: 1391/8/30
نویسنده: morrientez

محققان دريافتند که سير حاوي مقادير فراواني ترکيب دياليل دي سولفيد است که قدرت آن فراتر از آنتي بيوتيک هاي صنعتي است و علاوه بر آن از سرعت جذب و اثربخشي در بدن برخوردار است به گونه‌اي که اين امر ثانيه‌اي بيشتر طول نمي‌کشد و سرعت کنترل و مهار مسموميت غذايي و بهبودي را افزايش مي‌دهد.

اين محققان گفتند: نتايج تحقيقات آنها درها را به روي يافتن يک درمان موثر براي مسموميت هاي ناشي از گوشت هاي خام يا فرآوري شده افزايش مي‌دهد که اين امر به نوبه خود به طوري موثري ميانگين ابتلا به اين مسموميت ها را کاهش مي دهد.

پيش از اين متخصصان انگليسي نيز دريافته بودند که مصرف سير در پيشگيري از ابتلا به اوستئوآرتريت يا التهاب استخواني و مفصلي نقش دارد.

پژوهش ها همچنين نشان داده که ترکيبات سير مي‌تواند 60 گونه قارچ و بيش از 20 نوع باکتري را از بين ببرد که برخي همانند پنوموکوک باعث ابتلا به بيماري ذات الريه مي‌شود.

اين خواص سير به علت وجود ماده‌اي به نام آليسين است که ماده ضد ميکروبي قوي محسوب مي‌شود.

عملکرد اين ماده در سطح ريه ها بسيار قوي است زيرا اين ماده فرار در ريه ها تبخير مي‌شود و باکتري‌ها و ويروس‌ها را نابود مي‌کند.


منبع: http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2052

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره قوي تر از آنتي بيوتيک نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خواص سير ، مسموميت ، درمان مسموميت ، روش درمان مسموميت ، سير ، مسموميت غذايي ، آليسين ، ماده ضد ميکروبي ، التهاب استخواني ، ريه
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما
اشتراک گذاری