مسبی
درمان افسردگي با تحريک مغز

درمان افسردگي با تحريک مغز

ویرایش: 1391/8/29
نویسنده: morrientez

دانشمندان با استفاده از تحريک مغزي به روش جديدي براي درمان افسردگي دست يافتند
به گزارش ايرنا، دانشمندان مي‌گويند تحريک مغز با يک جريان ضعيف الکتريکي مي‌تواند افسردگي را به طور موثري درمان کند.

محققان دانشگاه نيو سوات ولز مي‌گويند: آنها در اين مطالعه مشاهده کردند که نيمي از افراد شرکت کننده با اين روش جديد به طور موثري بهبود يافتند.

در اين روش درماني که يک شکل غير تهاجمي تحريک مغزي است يک جريان ضعيف برق از طريق الکترودهايي که به جمجمه متصل مي‌شوند از قسمت جلوي مغز عبور داده مي‌شود.

همچنين در طول اين درمان بيمار بيدا و هوشيار نگاه داشته مي‌شود.

در اين مطالعه دانشمندان 64 بيمار مبتلا به افسردگي را که از دو درمان قبلي افسردگي سودي نبرده بودند مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.

بيماران روزي 20 دقيقه براي مدت شش هفته جريان‌هاي ضعيف برقي دريافت مي‌کردند.

محققان گفتند: نتيجه اين روش جديد بسيار بهتر از چيزي بود که اول به نظر مي‌رسيد . در اين روش درماني بيماراني که درمان آنها راحت به نظر مي‌رسيد مورد مطالعه قرار نگرفتند.

به گفته آنها، نتيجه اين روش درماني بسيار متحير کننده بود به طوري که 85 درصد از بيماران تحت درمان بهبود قابل توجهي يافتند و بيماري آنها پس از سه ماه عود نکرد.

آنها افزودند: نتايج اين تحقيق نشان داد که دريافت جريان‌هاي ضعيف الکتريکي براي شش هفته بسيار بهتر از دست کم سه هفته است بنابراين بهتر است که اين درمان در يک دوره طولاني‌تر به کار برده شود.


منبع: http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2003

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره درمان افسردگي با تحريک مغز نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: درمان افسردگي ، تحريک مغزي ، افسردگي ، بيماري افسردگي ، پزشک ، دکتر ، مريض ، بيماري
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما